"Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego" 2013

Finał VI konkursu wiedzy na temat BHP w rolnictwie

dla gimnazjalistów powiatu raciborskiego

"Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego"

3 grudnia z inicjatywy członków Powiatowej Komisji ds. BHP w rolnictwie
już po raz szósty zorganizowany został powiatowy konkurs
"Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego".

Na wyrazy uznania zasługuje uczeń naszej szkoły

Paweł Plottek, który uplasował się na II-ej pozycji.

Gratulujemy.

Życzenia Bożonarodzeniowe 2013

Życzenia Bożonarodzeniowe

Uczniom, rodzicom, nauczycielom

i pracownikom szkoły w Szonowicach

najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe:

Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego
Narodzenia spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Kiermasz Świąteczny 2013

Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny

Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoly oraz uczniowie

gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców dużych i małych

dnia 8 grudnia 2013r. o godz. 14:00 do Szkoły w Szonowicach

na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY.

W programie m.in.:

● występy uczniów, przedszkolaków i niespodzianka dnia;

● słodki poczęstunek za symboliczną złotówkę, kawa gratis;

● sprzedaż ciasteczek, stroików, kartek świątecznych wykonanych przez uczniów.

Nagrodzono najlepszych sportowców 2013

Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom.

X Gminny Dzień Języków Europejskich w Brzeźnicy

9 października br. odbył się Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy konkurs znajomości języka niemieckiego i angielskiego. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić poziom swoich wiadomości i porównać go z innymi uczniami naszej gminy. Chętni zmierzyli się z testami leksykalno-gramatycznymi z języka niemieckiego i języka angielskiego przygotowanymi przez nauczycieli tej szkoły.

Konkurs Różańcowy 2013

Konkurs Różańcowy

W listopadzie 2013 w szkole w Szonowicach miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu Różańcowego, którego organizatorem był ks. Joachim Augustyniok. Uczniowie mieli do wykonania różaniec z dowolnych materiałów czy też przedmiotów. Konkurs wygrała uczennica klasy II G Marianna Wilczek, drugie miejsce przypadło Rafałowi Sonntag z klasy I G, a na najniższym stopniu stanęła Wiktoria Griner z klasy IV SP.

Gratulujemy.

Informacja....

Informacja dla rodziców-ważne!

Konsultacje z dnia 23 luty br. zostają odwołane.

Konkurs na DYNIĘ 2013

Dynia 2013 wybrana

Dnia 31 października w szkole w Szonowicach miało miejsce rozwiązanie konkursu na najstraszniejszą dynie halloween’ową. Ilość zaprezentowanych przez uczniów dyń przerosła wyobrażenie organizatorów, stąd wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Niemniej dla naszego Samorządu Szkolnego, był on organizatorem tego konkursu, nie ma rzeczy niemożliwych. Po burzliwych obradach i skrupulatnym podliczeniu punktów wyłoniło się podium najstraszniejszych dyń. Zwycięzcą został Tomasz Krzykała z klasy I SP, drugie miejsce zajął Bruno Lassak z klasy III SP, a trzecie Marcel Rumpel z klasy II. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom konkursu i liczymy na kolejne dyniowe pomysły w przyszłym roku.

Klub Bezpiecznego Puchatka

logo-klubu-bezpiecznego-puchatka

W tym roku szkolnym nasi Pierwszoklasiści przystąpili do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym przygotowanym przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex, który ma na celu poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych.

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc wykorzystać ten okres, zwracając uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze oraz ucząc, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

Bezpieczny Puchatek zdaje sobie sprawę, że edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Ma jednak nadzieję, że dzięki tej akcji uda się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa.

Więcej informacji o programie można uzyskać na www.bezpiecznypuchatek.pl

Dzień Edukacji Narodowej 2013

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2012 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany z Dniem Edukacji Narodowej. Imprezę rozpoczął poważny ceremoniał pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej. Niejedna mama obserwując swoją pociechę uroniła skrycie łzę. Po otrzymaniu przyborów szkolnych oraz swojej pierwszej legitymacji uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili swój występ.

Dzień ten przebiegł nam w miłej atmosferze, nauczyciele byli uśmiechnięci, nie odpytywali nas z zadania oraz nie zadali pracy domowej. Oby było więcej takich dni….

Pożegnanie lata 2013

Pożegnanie Lata 2013

Dnia 15 października 2014 o godzinie 16.30

odbyło się na boisku szkolnym ognisko

z okazji Pożegnania Lata.