Informacja

Wywiadówka

W poniedziałek 12.09.2011 r. o godz. 17.00

odbędzie się zebranie rodziców z dyrekcją

oraz nauczycielami Szkoły w Szonowicach

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

odbędzie się 1 września o godz. 9.00

Dzień Matki


Dzień Matki


Jak co roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Szonowic zaprosili swoje mamy na uroczysty apel z okazji ich święta. Dzieci przedstawiły program artystyczny bogaty w piękne wiersze, piosenki i inscenizacje. Wiele braw zebrało przedstawienie o łyżkach, które uczyło dzieci jak kulturalnie zachowywać się przy stole. Widać było, że mamom bardzo się podobały występy, bo uśmiechów i braw nie było końca. Oczywiście uczniowie nie zapomnieli o pięknych, własnoręcznie wykonanych prezentach, które wykonali na lekcji plastyki i techniki. Było to bardzo miłe spotkanie.

p. Alicja Peikert

Wycieczka do Wisły


Wycieczka do Wisły


W dniu 23 maja 2011 roku uczniowie klas I-III ze szkół z Szonowic i Gamowa pojechali na wycieczkę do Wisły. Pierwszym celem wyjazdu było zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu-Zawodzie. Największymi atrakcjami tego miejsca był plac zabaw i stacje z najpopularniejszymi bajkami. Ponadto dzieci miały możliwość bezpiecznego kontaktu z wieloma zwierzętami, np. sarenkami, żubrami, jeleniami i dzikami. Kolejnym etapem wyjazdu było zobaczenie skoczni Adama Małysza oraz zapory na rzece Wiśle.

p. Alicja Peikert

IX Rudnicki Bieg Uliczny


IX Rudnicki Bieg Uliczny


Tradycyjnie w dniu 1 czerwca odbywa się Rudnicki Bieg Uliczny dla dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej oraz wszystkich, którzy chcą spędzić aktywnie czas wolny. W tegorocznym biegu wystartowało ponad 600 uczestników w 14 kategoriach. Każdy kto ukończył bieg na mecie otrzymywał okolicznościową czapeczkę oraz poczęstunek. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe, statuetki, medale oraz dyplomy. W biegu uczestniczyli uczniowie z wszystkich szkół z gminy oraz zawodnicy z Zespołu Szkół z Pietrowic Wlk. Z zakładu dla Niesłyszących i Slabosłyszących z Raciborza, Przedszkola nr 8 z Raciborza. Gościem Honorowym był poseł na Sejm RP Tadeusz Motowidło, który na tę okoliczność ufundował nagrody i dyplomy.

Konkurs biblioteczny


Konkurs biblioteczny


Dnia 20 maja 2011 roku w GCI w Rudniku odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy. Z naszej szkoły wzięło udział 16 uczniów. W klasach I-III należało przygotować w szkole lub w domu pracę pt. "Portret mojej mamy". Na konkurs trzeba było oddać 4 prace. Nasi uczniowie wykonali najpiękniejsze prace i w ten sposób zajęli same I miejsca, nie dając szans innym szkołom.

p. Gabriella Kalabis


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Konkursie bibliotecznym, kliknij w "Czytaj więcej"

Wycieczka do Zakopanego 23-26.06.2011


Wycieczka do Zakopanego


Dnia 23 maja o godzinie 5.00 wyruszyliśmy wycieczką szkolną do Zakopanego. W wycieczce udział brali uczniowie ze szkoły z Szonowic i Gamowa. Jechaliśmy 5 godziny z krótkimi postojami. Gdy dotarliśmy na miejsce poznaliśmy naszego przewodnika pana Kazimierza, który nam przewodniczył przez całą wycieczkę.

c.d.n

Plac Zabaw


Plac Zabaw


W miesiącu kwietniu zaszły zmiany na terenie wokół szkoły. Na trawniku szkolnym został ustawiony plac zabaw. W jego wkład wchodzi huśtawka , małpi gaj, konik oraz gra kółko krzyżyk. Nowe atrakcje najbardziej ucieszyły najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy od rana bawią się na każdej przerwie. Miejmy nadzieję, iż nasi uczniowie nie zniszczą nowych sprzętów i będą one im długo służyły.

Łukasz Zawada

Śniadanie Wiosenne


Śniadanie Wiosenne


Dnia 20.04.11 o godz. 11.30 odbyło się u nas w szkole śniadanie. Przygotowali je nasi uczniowie z Panią Marią Kapłanek . Gośćmi na śniadaniu byli nasi nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Ksiądz Joachim Kroll zorganizował konkurs, w którym główną nagrodą był długopis . Śniadanie wielkanocne składało się z babki, jajek, chleba z jajek , ciasta czekoladowego, herbaty i różnych sałatek . Śniadanie przebiegło w miłej atmosferze , iście świątecznej. Kolejne odbędzie się za rok. Niestety bez 3G.

Rafał Fojcik

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne
Światowy Dzień Ziemi 2011


Światowy Dzień Ziemi 2011


Dnia 20 kwietnia 2011r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Uczniowie podstawówki zbierali śmieci wokół szkoły, a gimnazjaliści sprzątali ścieżki na wsi. Tą akcją uczniowie propagują dbanie o środowisko. Chcielibyśmy aby nie była to akcja jednorazowa, ale aby dbano o swoje obejścia przez cały rok. Kolejna akcja sprzątania odbędzie się za rok.

Justyna Proba

Wygenerowano w sekund: 0.04
2,484,091 unikalnych wizyt