Nasz Szkoła laureatem nagrody Eco Aktywni 2014.

Nasz Szkoła Laureatem Nagrody Eco Aktywni 2014

Dnia 14 czerwca w Chorzowie odbyło się wręczenie nagród Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dla projektu mini ogrodu botanicznego przy naszej placówce. Jego autorką i wykonawczynią jest pani sołtys Karina Lassak, przy udziale mieszkańców i uczniów. Nagroda w wysokości 5000 zł jest dla nas dużym zaskoczeniem. Dziękujemy pani Karinie za wkład wniesiony w ten projekt. A oto nasz mini ogród oraz wcześniejsze nasadzenia dzięki środkom z WFOSiGW-galeria.

p. Danuta Cymerman

Gminny Konkurs „Zapomniane zabytki” 2014

Gminny Konkurs „Zapomniane zabytki”

Uczeń naszej szkoły Paweł Plottek zajął I miejsce

Gminny Konkurs „Zapomniane zabytki”

pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. Gratulujemy.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastycznym

Uczeń naszej szkoły Paweł Plottek zajął II miejsce

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastycznym.

Uczeń wykonał kartkę Bożenarodzeniową haftem matematycznym.

Opiekunem ucznia była pani Maria Kapłanek.

Dzień Sportu 2014

Dzień Sportu

28 czerwca w murach naszej szkoły odbył się coroczny dzień sportu. Uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej, nie który po raz ostatni. W tym dniu odwiedziła naszą szkołę Ochotnicza Straż Pożarna z Modzurowa. Dzięki tej wizycie uczniowie dowiedzieli się wiele cennych informacji, których chętne przekazywali im strażacy . Dzień minął szybko i w miłej atmosferze.

Wycieczka szkolna Dźwirzyno-Kołobrzeg-Międzyzdroje 2014

Wycieczka szkolna Dźwirzyno-Kołobrzeg-Międzyzdroje

Uczniowie klas 4-6 i gimnazjum udali się w tym roku szkolnym na pięciodniową wycieczkę nad Polskie Morze. Celem wycieczki było zwiedzanie ciekawych miejsc, ale jak również odpoczynek na plaży.Odwiedziliśmy Kołobrzeg, gdzie zwiedzaliśmy między innymi latarnie z której rozciąga się piękny widok. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Trzęsacz w którym są ruiny Kościoła zabieranego przez morza. Uroczym miasteczkiem okazało się Międzyzdroje, gdzie zwiedzaliśmy muzeum figur woskowych, aleje gwiazd oraz molo. Z wycieczki wróciliśmy szczęśliwi i wypoczęci. Warto było pojechać.

XII Rudnicki Bieg Uliczny

Fotorelacja z XII Rudnicki Bieg Uliczny

X Gminny Konkurs „Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie” 2014

X Gminny Konkurs

„Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie”

Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego w Grzegorzowicach odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Dwuosobowa drużyna z każdej szkoły i klasy zmagała się z testem ortograficznym i dyktandem. Naszą szkołę reprezentowali: Klasę I - Nicole Hellebrandt i Agata Zeman, klasę II - Kevin Briks, klasę III - Bruno Lassak i Maciej Zeman. Podobnie jak w latach poprzednich nasi uczniowie okazali się najlepsi i zdobyli cenne miejsca:

Nicole Hellebrandt - I miejsce,
Kevin Briks - III miejsce,
Bruno Lassak - I miejsce
Maciej Zeman - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

p. Alicja Peikert

Konkurs Matematyczny-Sudoku 2014

Konkurs Matematyczny-Sudoku

27 maja br. odbył się w Społecznej Szkole w Budziskach konkurs matematyczny SUDOKU. Sudoku to łamigłówka z którą uczniowie musieli się zmierzyć. Konkurs był podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali łamigłówkę na poziomie średnim, a w drugim etapie na poziomie trudnym. Uczeń naszej szkoły Paweł Stępiński zajął II miejsce. Paweł rozwiązał bezbłędnie daw poziomy łamigłówki, o wygranej zdecydował czas.

p. Marzena Miękina-Depta

II Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej 2014

III Gminny Konkurs Piosenki

Angielskiej i Niemieckiej

W tym roku odbyła się już trzecia edycja Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. Jak co roku zawitali do nas przedstawiciele szkół z naszej Gminy: Gamowa, Rudnika i Brzeźnicy. Wszyscy byli znakomicie przygotowani, a tym samym rywalizacja była niezwykle zacięta, ale przedstawicielom naszej szkoły udało się wywalczyć II miejsce w kategorii Języka Angielskiego: Michaela Pośpiech oraz Nikola Szklarza. Jak co roku wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Konkurs przygotowali pani Sybilla Lenard-Gurgul i pan Michał Depta.

p. Michał Depta

Misje 2014 r. w naszej szkole

W ostatnim czasie w życie naszej szkoły wpisało się ważne wydarzenie – kanonizacja Jana Pawła II. Z tej okazji, tuż po wyjątkowym tego roku Święcie Miłosierdzia Bożego, w dniach 28-29-30 kwietnia b.r. przeprowadziliśmy misje w całości poświęcone właśnie „Naszemu Papieżowi", który każdego dnia swego życia dążył do celu swej ziemskiej wędrówki – do świętości, do życia w Bogu – i który, przez wzgląd na fakt, iż chętnie spotykał się z ludźmi na całym świecie (w czasie swego pontyfikatu odwiedził 129 krajów podczas 102 podróży zagranicznych), nazywany jest też najsłynniejszym pielgrzymem wszechczasów.

Czytaj więcej Tutaj

IX Gminny Konkurs Matematyczny w Brzeźnicy 2014

IX Gminny Konkurs Matematyczny

"Mistrz Matematyki" dla klas I-III w Brzeźnicy

Już po raz dziewiąty w Brzeźnicy odbył się konkurs matematyczny dla najmłodszych uczniów gminy Rudnik. Dwuosobowa drużyna z każdej szkoły i klasy reprezentowała swoją szkołę w licznych, bardzo trudnych zmaganiach matematycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Klasę I - Nicole Hellebrandt i Agata Zeman, klasę II - Kevin Briks, klasę III - Bruno Lassak i Maciej Zeman.
Uczniowie rozwiązywali test, zdania tekstowe, łamigłówki matematyczne oraz zadania na logiczne myślenie.

Nasi uczniowie nie zawiedli i zdobyli cenne miejsca:
Nicole Hellebrandt - I miejsce,
Kevin Briks - III miejsce,
Maciej Zeman - I miejsce
Bruno Lassak - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

p. Alicja Peikert