Zebranie z rodzicami-podsumowanie I-ego półrocza 2014/2015

Informacja dla rodziców

Dnia 26 stycznia 2015 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Podsumowanie pierwszego semestru.

Obecność obowiązkowa.

Podziękowanie dla wszystkich dobroczyńców od rodziny poszkodowanej w pożarze

Pragniemy serdecznie podziękować całemu gronu pedagogicznemu wraz z uczniami a także ich rodzinom,

pracownikom kuchni i obsłudze szkoły. Wszystkim mieszkańcom wszystkich miejscowości

oraz Gamowa za szczodrość, której się nie spodziewaliśmy, dobroć, słowa pocieszenia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że i my będziemy umieli dzielić się z innymi w potrzebie.

Rodzina Depta – Miejsce Odrzańskie

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2014

Kiermasz Bożonarodzeniowy

7 grudnia 2014 r w szkole w Szonowicach miał miejsce po raz kolejny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie, nauczyciele oraz rodziny przyjaciół szkoły mogli się spotkać oraz zobaczyć co tym razem przygotowano.

W programie przewidziano przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, występ sceniczny zaprawiony dużą dawką dobrego śląskiego humoru w wykonaniu gimnazjalistów. Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Rodziców zapewniło pyszny poczęstunek. Jak zwykle przygotowano piękne świąteczne dekoracje, swoje stoiska z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i biżuterią mieli również uczniowie.

Organizatorem Kiermaszu Bożonarodzeniowego była Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami i uczniami.

Dobroczyńcy dla poszkodowanych w pożarze

Mikołaj 2014

Mikołaj

Konkurs na DYNIĘ 2014

Dynia 2014 wybrana

Dnia 31 października w szkole w Szonowicach miało miejsce rozwiązanie konkursu na najstraszniejszą dynie halloween’ową. Ilość zaprezentowanych przez uczniów dyń przerosła wyobrażenie organizatorów, stąd wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Niemniej dla naszego Samorządu Szkolnego, był on organizatorem tego konkursu, nie ma rzeczy niemożliwych. Po burzliwych obradach i skrupulatnym podliczeniu punktów wyłoniło się podium najstraszniejszych dyń. Zwycięzcami zostali Jessica Larysz z klasy III G i Paweł Stępiński z klasy VI SP, drugie miejsce zajęli Emilia Palczewska z klasy I Sp oraz Piotr Wczasek z klasy I G, a trzecie przypadło Nandzie Kampik z klasy I G i Nicole Hellebrandt z klasy II SP. W tym roku zostały również przyznane wyróżnienia dla Wiktorii Holeczek i Marcie Neblik. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom konkursu i liczymy na kolejne dyniowe pomysły w przyszłym roku.

Zebranie z rodzicami 13.11.2014

Informacja dla rodziców

Dnia 13 listopada 2014 roku o godzinie 17.00 odbędzie się

spotkanie wychowawców z rodzicami.

Obecność obowiązkowa.

Dzień Edukacji Narodowej 2014

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany z Dniem Edukacji Narodowej. Uczniowie gimnazjum po okiem pani Grażyny Dziadkowiec przygotowali przedstawienia pt. "Mały Książe" oraz "Antygona".Dzień ten przebiegł nam w miłej atmosferze, nauczyciele byli uśmiechnięci, nie odpytywali nas z zadania oraz nie zadali pracy domowej. Oby było więcej takich dni….

Pasowanie Pierwszoklasistów 2014

Pasowanie Pierwszoklasistów

Dnia 14października o godzinie 10:45 odbyło się w naszej szkole PASOWANIE NA UCZNIÓW KLASY I SP. Na początku wszystkich nauczycieli, uczniów i zaproszonych rodziców powitała pani Dyrektor. Następnie pierwszacy musieli wykazać, że zasługują sobie na miano ucznia. Po przedstawieniu złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki.

p. Gabiella Kaliabis

Konkurs Językowy w Brzeźnicy 2014

Nasi Językowcy Górą!

2 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyła się już kolejna edycja konkursu z języka angielskiego i niemieckiego dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Jak co roku konkurs został zorganizowany dla uczczenia obchodów Dnia Języków Obcych. Nie mogło tam również zabraknąć naszych uczniów, którzy tym razem zdominowali innych uczestników. Dawid Kremzer z klasy 6 zwyciężył w kategorii języka angielskiego, opiekunem był pan Michał Depta, a Paulina Nosol, również z klasy 6, zajęła drugie miejsce w kategorii języka niemieckiego. Opiekunką była Pani Sybilla Lenard- Gurgul. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Młody Saper 2014

Fotorelacja Młodego Sapera