Dzień Babci i Dziadka 2014

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III SP recytowali wiersze i śpiewali piosenki w języku polskim i śląskim oraz przedstawiali krótką inscenizację. Następnie wręczyli babciom i dziadkom upominki wykonane na zajęciach technicznych. Po akademii dla wszystkich był przygotowany poczęstunek.

p. Gabriela Kallabis

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego 2013/2014

Nasze dziewczyny najlepsze

w Powiatowym Turnieju Tenisa stołowego

Dnia 12 lutego br. zawodnicy z Szonowic na turnieju Powiatowym musieli zmierzyć się z rówieśnikami z gmin: Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice, Kornowac i Nędza.

Bardzo dobrze turniej rozpoczęły dziewczyny, które wygrały swoje pierwsze mecze. Jessica Sardo i Sandra Czekała nie zaznały porażki w turnieju aż do finału, w którym rywalizowały o zwycięstwo. Lepsza okazała się Jessica Sardo i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Sandra Czekała zagrała jeszcze mecz o miejsce 2 i 3, niestety minimalnie lepsza okazała się po trzysetowej walce zawodniczka z Krzanowic. Marianna Wilczek zajęła 8 miejsce, a Jessica Larysz 17 miejsce. Taka dobra postawa pozwoliła im zająć 1 miejsce drużynowo w turnieju. Dziewczyny będą reprezentować nasz Powiat w zawodach Rejonowych.

Wśród chłopców była bardzo wyrównana stawka, nasi zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami grającymi w klubach sportowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się Rafał Wilczek i Paweł Fojcik, nawiązując równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi kolegami. Rafał Wilczek zajął 4 miejsce w turnieju, a Paweł Fojcik 6. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: Mateusz Strzeduła – 12, a Andreas Żydziak 22. Taka postawa pozwoliła im zająć 3 miejsce drużynowo w turnieju.

Wyniki drużynowo turnieju Powiatowego:

Gminny Trudniej Tenisa Stołowego 2013/2014

Dobre wyniki naszych uczniów w Tenisie Stołowym

11 lutego br. odbył się Turniej Gminny Tenisa Stołowego na Sali sportowej w Szonowicach w kategorii dziewczyn i chłopców, a dzień później Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Krzanowicach.

Uczniowie z Szonowic rywalizowali ze szkołami z Rudnika i Grzegorzowic. Turniej układał się po myśli naszych zawodników i ostatecznie wygrali klasyfikację drużynowo wśród dziewczyn i chłopców.

Indywidualnie dziewczyny zajęły pierwsze cztery miejsca, a wśród chłopców zawodnicy zajęli miejsca od 1 do 7. Dzięki tym wynikom następnego dnia Gimnazjum z Szonowic reprezentowało naszą gminę na zawodach powiatowych.

Miejsca naszych zawodników na turnieju Gminnym:

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego w ponad 100 krajach na świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

W naszej szkole również przeprowadzono zajęcia mające na celu uświadomienie uczniów jakie korzyści daje nam internet, ale również jakie zagrożenia czyhają w internecie oraz w sieci.

ORGANIZATORZY

Lodowisko Pszów 2013

Wyjazd na lodowisko do Pszowa

Dnia 14 stycznia br. Samorząd Uczniowski naszej szkoły

zorganizowała wyjazd na lodowisko do Pszowa.

Spotkanie opłatkowe 2013

Spotkanie opłatkowe

Jak co roku w naszej szkole ks. Joachim Augustyniok wraz dyrekcją oraz gronem pedagogicznym zorganizowali spotkanie opłatkowe. W czasie spotkania uczniowie śpiewali kolędy.

Konkurs Na Szopkę Bożonarodzeniową 2013

Konkurs Na Szopkę Bożonarodzeniową

Dnia 20 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Jury ciężko było wybrać najładniejszą szkopkę, gdyż wszystkie otrzymane prace były piękne i oryginalne. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom konkursu I miejsca. Udział w konkursie wzięli: Estera Larysz, Maciej Zeman, Katarzyna Donat, Paweł Stępiński, Adam Świentek, Marianna Wilczek, Adrian Szubert, Dawid Kremzer i Adam Leszczeński. Organizatorem konkursu był SU.

Gratujujemy

Konkurs Na Kartkę Bożonarodzeniową 2013

Konkurs Na Kartkę Bożonarodzeniową

Dnia 20 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na kartkę Bożonarodzeniową. Z otrzymanych prac jury wybrało trzy najładniejsze kartki: I miejsce zajął Paweł Plottek, II miejce przypadło Maciejowi Zeman, a na najniższym stopniu uplasował się Paweł Stępiński. W konkursie przyznane były również wyróżnienia, które otrzymali Marta Neblik, Tomasz Krzykała, Roman Plottek, Agata Zeman.
Organizatorem konkursu była p. Alicja Peikert oraz SU.