„Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC IIW pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczniowie naszej szkoły: Martyna Czekała z kl. I oraz Maksymilian Czekała i Kamil Gilga z kl. IV wzięli udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC II, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego i przeznaczonym dla klas I-VI. Nasz utalentowany plastycznie zespół stworzył makietę „Super Bezpiecznego Miasteczka Peronowa” – zob. zdjęcie. W konkursie wzięły udział 2364 szkoły z całego kraju, konkurencja była ogromna, gdyż liczba nadesłanych prac reprezentujących bardzo wysoki poziom przeszła - jak wskazali organizatorzy - ich najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy naszej ekipie za zaangażowanie i gratulujemy Wam pomysłowości, talentu i zapału. Wierzymy, że przed Wami stoi jeszcze niejeden sukces!

Zapraszamy na nasz facebook


21 marca 2023

Gminny Turniej Badmintona 14.03.2023W pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczniowie naszej szkoły: Martyna Czekała z kl. I oraz Maksymilian Czekała i Kamil Gilga z kl. IV wzięli udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC II, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego i przeznaczonym dla klas I-VI. Nasz utalentowany plastycznie zespół stworzył makietę „Super Bezpiecznego Miasteczka Peronowa” – zob. zdjęcie. W konkursie wzięły udział 2364 szkoły z całego kraju, konkurencja była ogromna, gdyż liczba nadesłanych prac reprezentujących bardzo wysoki poziom przeszła - jak wskazali organizatorzy - ich najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy naszej ekipie za zaangażowanie i gratulujemy Wam pomysłowości, talentu i zapału. Wierzymy, że przed Wami stoi jeszcze niejeden sukces!

Zapraszamy na nasz facebook


Święto Liczby Pi (π)14 marca 2023 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Dlaczego tego dnia? Ponieważ, ta tajemnicza liczba kojarzona jest z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. W tym roku chcieliśmy pokazać, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Dlatego obchody Liczby Pi w naszej szkole miały charakter konkursu między klasami, który poprowadzili Olivia Passia kl. VII i Karol Pawlik kl. VI.

Przed rozpoczęciem konkursu uczennica klasy VI Balina Stawska przeczytała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Liczba Pi". Po czym konkurs rozpoczęliśmy o wylosowania uczestników poszczególnych zespołów, które nazwaliśmy πeski, πsanki, πnokio, πłki. Nad przebiegiem losowania pieczołowicie czuwało jury i Adam Karpiński z klasy VI.

Po emocjonującym losowaniu każdy zespół miał do pokonania sześć konkurencji takich jak: wykonanie liczby π w 3D z kolorach gazet, taśmy klejącej i nożyczek. Kolejną konkurencją było na rysowanie karykatury nauczyciela przedmiotów ścisłych. Nauczyciele mogli zobaczyć jak widzą, postrzegają ich uczniowie.

Najtrudniejszym zadaniem było zapamiętanie jak największą ilości kolejnych cyfr w liczbie Pi. Dla naszych uczniów nie ma żadnych trudnych zadań, świetnie sobie z tą konkurencją poradzili. Ciekawą konkurencja okazało się ułożenie hasła promocującego matematykę. Hasła były zwięzłe i konkretne, natomiast zespół πnokio ułożył wiersz, co było miłym zaskoczeniem na uczestników i jury tego dzisiejszego dnia. Na sam koniec uczniowie zmierzyli się z skojarzaniami matematycznym i wyrazami rozpoczynającymi się na Pi.

Czekając na ogłoszenie wyników konkursu uczniowie mogli zobaczyć film pt. "Ludolfina tajemnicza liczba π". Przyszedł czas na sprawdzenie aktywności fizycznej, która polegała na kręceniu hula hopem. Nie obyło się bez śmiechu. W końcu nadszedł wyczekiwany czas na ogłoszenie wyników konkursu:

I miejsce zajął zespół πnokio.
II miejsce zajął zespół πłki
III miejsce zajął zespół πsanki
IV miejsce zajął zespół πeski

Konkurs zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii TUTAJFilmiki z konkursuZapraszamy na nasz facebook


Spotkanie z magikiem 14.03.202314 marca 2023 r. nasi uczniowie uczestniczyli w niecodziennym i pobudzającym wyobraźnię pokazie iluzjonisty, który przeniósł ich w niesamowity świat „magii”, humoru i dobrej rozrywki. Dzieci i młodzież z zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w pokazie, a wybrani asystenci osobiście brali udział w sztuczkach, podczas których wszyscy świetnie się bawili, zadając sobie pytanie: „Jak on to zrobił?”. O wrażeniu, jakie wywarł pokaz świadczyły roześmiane twarze, odgłosy podziwu, gromkie oklaski i rozmowy uczniów dzielących się swymi wrażeniami po spotkaniu - wśród nich znalazło się całkiem sporo „detektywów iluzji”, próbujących racjonalnie wyjaśnić nieprawdopodobne zjawiska, takie jak: zapełnienie wszystkich stron książki obrazem wylosowanej przez ucznia karty, łączenie metalowych obręczy i różnokolorowych chustek, itp. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu.

Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


Karolina Dyjak wicemistrzynią w Mistrzostwach Śląska w zapasachMiło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Karolina Dyjak zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Śląska w zapasach Kadetów, Młodzików, Dzieci reprezentując LKS Dąb Brzeźnica. Gratulujemy Karolinie sukcesów.Zapraszamy na nasz facebook


“Ekomisja w podstawówkach 2022/2023”-posumowanie projektuNasz szkoła brała udział w Projektcie “EkoMisja – nie marnuję” ,którego jego celem było zwiększanie świadomości, głównie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (rodziców, nauczycieli) na temat ekologicznych skutków marnowania żywności. Dążenie do tego, by budować proaktywne postawy i zachowania ekologiczne, poprzez działania edukacyjne, które pokazują pozytywne aspekty ograniczenia marnowania żywności dla indywidualnych konsumentów (oszczędność pieniędzy, zasobów, troska o planetę, odpowiedzialność społeczna) oraz kreowanie mody na niemarnowanie żywności. Uczniowie uczestniczyli w cyklach lekcji dotyczących: "smaków pór roku", w których poruszali tematy: skąd pochodzą owoce i warzywa, jakie są owoce i warzywa sezonowe, jak założyć własny ogródek. Jak również rozmawiali o zasadach diety planetarnej. Takie projekty są potrzebne naszemu młodemu pokoleniu, aby pamiętali, żeby nie marnować jedzenia.

Zapraszamy do galerii TUTAJ


Zapraszamy na nasz facebook


Warsztaty-zagrożenia płynące z zażywania używek8 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły z klas 6-8 brali udział w warsztatach na temat zagrożeń płynących z zażywania używek. Prezentacja została przygotowana przez uczniów raciborskiego Ekonomika, w tym jednej z naszych absolwentek Martyny Dyjak, oraz raciborskiego Sanepidu. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii TUTAJFilmiki z warsztatówZapraszamy na nasz facebook


Dzień Kobiet 2023Zajęcia plastyczne 2023
Zapraszamy wszystkich uczniów na warsztaty plastyczne, które poprowadzi malarka Pani Paulina Szabra. Zajęcia będą realizowane w każdą środę od godziny 13.45. Na pierwsze spotkanie (organizacyjne) potrzebne będą blok techniczny oraz ołówek. Warsztaty są bezpłatne. Zapisy u wychowawców, prosimy by podjęta decyzja o udziale w zajęciach była przemyślana i wiążąca.

Zapraszamy na nasz facebook


Regulamin Turnieju Tenisa Stołowego-Gminny 2023

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,484,106 unikalnych wizyt