Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Klas IV – VI-28.02.2023W dniu 28.02.2023 odbył się w Rudniku Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Zawodnicy rywalizowali między sobą systemem gry „ każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta, mecze do samego końca trzymały w napięciu widownię.

Po zaciętej rywalizacji chłopcy z Szonowic zajęli 2 miejsce w turnieju, a dziewczyny 3 miejsce w turnieju.


Skład dziewczyn: Passia Oliwia, Justyna Fojcik, Paulina Buchta, Lena Miłek, Karolina Dyjak, Morcinek Roksana, Balbina Stawska

Skład chłopców: Adam Karpiński, Łukasz Koloch, Mateusz Griner, Karol Pawlik, Justin Olszewski, Maurycy Danielczyk, Kamil Gilga, Kacper Fulneczek, Maksymilian Czekała, Bartosz Winkler, Fabian Scherner, Sebastian Molik, Marcel Gzik i Adam Stępiński

Gratulujemy uzyskanych wyników.

Zapraszamy na nasz facebook


Marta Zięć zajęła 1.miejsce w Bibliotecznym Konkursie RecytatorskimDzisiaj nasze ósmoklasistki: Magdalena Koloch, Mariola Fojcik i Marta Zięć reprezentowały naszą szkołę w Bibliotecznym Konkursie Recytatorskim w Rudniku o twórczości Wisławy Szymborskiej.

Nasze dziewczyny podjęły się wyzwania recytacji jakże trudnej poezji naszej noblistki. Poszło im całkiem nieźle- Marta Zięć zajęła 1 miejsce. Do recytacji wybrała sobie wiersz z tomiku „Początek i koniec” pod tytułem „Miłość od pierwszego wejrzenia”.

Gratulujemy jej z całego serducha i trzymamy kciuki za powodzenie na etapie wojewódzkim.Zapraszamy na nasz facebook


Rekolekcje szkolne 22-23-24.02.2023W dniach 22-23-24.02.2023r szkoła w porozumieniem z Parafią Modzurów organizuje rekolekcje.

W tych dnia na lekcji 1 odbędzie się msza święta w kościele. Uczniowie zostaną dowiezieni

na godzinę 8:00 do kościoła, a po zakończonej mszy wracamy wszyscy piechotą do szkoły.

Z uwagi na niską temperaturę w kościele i na dworze, prosimy o zapewnienie dzieciom odpowiedniego ubioru.

Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie może uczestniczyć we mszy świętej, świetlica działa bez zmian od godziny 7:00.

Rekolekcje są traktowane jak normalny dzień szkolny, więc obecność będzie sprawdzana od godziny 8:00.
ZABAWA KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWA 202314 lutego 2023r. w dniu św. Walentego Samorząd Uczniowski roznosił pocztę "Walentynkową". Wiele osób było mile zaskoczonych z otrzymania tajemniczej kartki walentynkowej. W tym dniu odbyła się również dyskoteka Karnawałowa dla uczniów, którzy zaskoczyli nas swoją kreatywnością i pomysłowością co do stroju na ten dzień.Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


Słodka niespodzianka 16.02.2023

Serdecznie dziękujemy naszej Radzie Rodziców za słodką niespodziankę w postaci przepysznych pączków 😋Sukcesy naszych absolwentówJest nam miło pochwalić się, sukcesami naszych absolwentów. Mnóstwo młodych ludzi przewinęło się

przez naszą placówkę, którzy obecnie osiągają sukcesy w nowych szkołach jak i życiu dorosłym

z czego jako placówka jesteśmy dumni. Jedni absolwenci prowadzą własne firmy, inni wygrywają

konkursy, tworzą ciekawe projekty na studiach inżynieryjnych lub magisterskich.

Ostanie dość głośno można usłyszeć o:

Paweł Plottek Skonstruował siewnik do rzepaku i wygrał konkurs firmy KrampPaweł Plottek zdobył laur "Młodzieżowego Lidera Biznesu w 2017 r.Marta Morawiec Wyróżnienie "Projekt i realizacja inkubatora do wylęgu piskląt"Paweł Stępiński zajął z kolegami 1. miejsce w finale w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich organizowanych przez Fundację Przedsiębiorczości RevasDariusz Mika I miejsce i tytuł Młodego Malarza Roku 2013Tomasz Krzykała Szósty zawodnik w Polsce w turnieju Złota Kielnia 2023Patryk Kampik Dziewiąty zawodnik "Żelazny Strażak"


Dni otwarte 2023

Zbiórka dla zwierząt 2033


Informacja dla rodziców i uczniów 10.02.2023

Dnia 14.02.2023r. w naszej szkole odbędzie się Dyskoteka Szkolna "Karnawałowo-Walentynkowa".

Klasy 1a,1b,2,3 od godz. 12:00 do godz.14:00.

klasy 4-8 od godz. 16:00 do godz.19:00.


Wszystkich uczniów zapraszamy. Mile widziane przebranie.

Poniżej można pobrać zgody na uczestnictwo w dyskotece.ZGODA DO POBRANIAPlan lekcji od 6.02.2023


OD 6.02.2023-ZMIANA PLANU
KLIKNIJ I ZOBACZ ZMIANYDzień Seniora 2023W sobotę 4.02.2023 r. w naszej szkole odbyło się Święto Seniora, na które przybyło ok. 90 seniorów z trzech sołectw: Szonowice, Modzurów i Ponięcice.
Najpierw o godz. 11.00 w kościele w Modzurowie proboszcz Franciszek Lehnert odprawił dla nich mszę św. i udzielił namaszczenia chorych.

Następnie seniorzy udali się do szkoły na obiad , który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich .
Po obiedzie była część artystyczna . Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas 1 - 3 naszej szkoły ( były wiersze, piosenki i tańce), a następnie uczniowie klas starszych ze Szkoły Podstawowej w Gamowie przedstawili bajķę o Czerwonym Kapturku w gwarze śląskiej. Było dużo śmiechu i gromkie brawa.

Po części artystycznej była kawa i ciasto, a następnie spotkanie z panem Piotrem Suchanem z Ķędzierzyna-Koźla , człowiekiem o wielkiej wierze i sile, który pieszo przeszedł całą Polskę i przebył 3400 km do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Seniorzy śpiewali ludowe pieśni, a przygrywała na organach p. dyr. Danuta Cymerman. Organizatorem uroczystości było KGW ,, Wioskowe Trio" we współpracy ze szkołą i parafią.ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO ARTYKUŁU W NOWINACH O SENIORA SENIORAWygenerowano w sekund: 0.02
2,484,065 unikalnych wizyt