Spotkanie z Mikołajem 6.12.2023r.

Tego roczne spotkanie Mikołajem było zaskoczeniem dla wielu uczniów, chodź w głębi serca każdy liczył na to, że Mikołaj jednych do nas zawita. Przyszedł z worem prezentów, dla każdego ucznia. Jednak za nim otrzymali słodki poczęstunek i bon do kawiarenki ze słodkościami i gorącym czekoladowym napojem, musieli przekonać Mikołaja, żeby otrzymać taki prezencik.

Mikołajki w FlyParku-4.12.2023

4 grudnia 2023 uczniowie naszej szkoły pojechali do FlyParku w Radlinie, był to prezent od Rady Rodziców z okazji "MIKOŁAJEK" .

Filmiki z tego dnia

Kiermasz świąteczny 10.12.2023

Sesja kalendarzowa i świąteczna 2023

Dzień pluszowego Misia 24.11.2023

25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W tym roku obchodziliśmy ten dzień 24 listopada, a przewodnim misiem był Paddington.

Wycieczka do Wieliczki 22.11.2023

22 listopada uczniowie klas I-IV udali się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Tematem przewodnim była legenda o pierścieniu św. Kingi. Uczniowie na trasie spotkali Soliludka, z którym miło spędzili czas-śpiewając oraz ucząc się wierszy podczas zwiedzania kopalni. Soliludek pomógł dzieciom znaleźć drogę do Solilandii, gdzie czekał na nich Skarbnik. Wybrani uczniowie wcielili się w postaci z legendy o świętej Kindze, dzięki czemu, wszyscy na pewno zapamiętają ją na długo. Po zakończonym zwiedzaniu, uczestnicy wycieczki zjedli obiad w podziemiach.

Do domu uczniowie wrócili późnym wieczorem, zmęczeni ale zadowoleni, że mogli odwiedzić tak ciekawe miejsce i zdobyć nowe interesujące wiadomości.

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia-17.11.2023

17 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się wielki test TABLICZKI MNOŻENIA, jest to coroczna akcja edukacyjna organizowaną przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Celem akcji jest promowaniu zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, nietypowy, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami w tym roku szkolnym są uczniowie klasy 6. Tworzą oni specjalne Komisje Egzaminacyjne, które zaopatrzone są w losy, a następnie przepytują starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych.

Każda osoba, która odpowiedziała ustnie na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i napotkani z tym dniu rodzice, dziadkowie zdali test bez problemu.

Na zakończenie tygodnia uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w turnieju "Tabliczkowym" którym zmierzyli się z zadaniami równego typu. W najbliższym czasie ogłosimy zwycięzców.

Targi edukacyjne Perspektywy 2023

Nasza szkoła, jak i inne placówki, była gościem targów edukacyjnych Perspektywy 2023. Celem tej imprezy jest zapoznanie potencjalnych uczniów z ofertą edukacyjną raciborskich szkół. W sali sportowej „Sokół” zebrały się prawdopodobnie wszystkie klasy 8 z całego powiatu. Było nas całkiem sporo. W sali rozstawione były stoiska Budowlanki, Mechanika, Ekonomika i Plastyka. Każdy zainteresowany mógł podejść, porozmawiać z uczniami tych szkół, zadawać pytania. Do zabrania były różne ulotki i gadżety reklamowe np. breloki, lizaki. Na koniec odbyło się losowanie, niestety żaden z naszych uczniów nie wygrał. To było fajne doświadczenie, które choć trochę przybliżyło nam z czym będziemy się zmagać od września.

Zapraszamy na nasz facebook

Podsumowanie akcji "Kasztanobranie 2023"

Uczniowie, rodzice, przyjaciele szkoły w tym roku zaskoczyli nas zaangażowaniem i ilością zebranych kasztanów podczas kolejnej akcji "Kasztanobranie". Bardzo im za to dziękujemy, bez nich nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu.

Wyniki akcji przedstawiają się następująco:

- I miejsce - Miłosz Głowik z kl. 1B- ponad 450kg;
- II miejsce - Michael Głowik z kl. 3 - ponad 350 kg;
- III miejsce Adam Stępinski z kl. 6 - ponad 300kg.

Tuż za podium uplasowała się;

- Lena Grabiniok- ponad 250 kg,
- Marta Siwoń-200 kg,
- Kamil Gilga- ponad 150 kg,
- Kinga Paprocka-ponad 120 kg,
- Michał kaiser-100 kg

W tym roku nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w naszej akcji ufundowała Rada Rodziców, której dziękujemy.

Święto Niepodległości 2023

13 listopada 2023r. obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Akademię rozpoczęli najmłodsi uczniowie, którzy po okiem pani Katarzyny Pietrzkiewicz odśpiewali piosenkę patriotyczną. Tym nastrojem wprowadzili uczniów do części recytatorskiej wykonanej przez uczniów klasy siódmej i ósmej pod okiem pani Izabeli Jośko.

Filmiki z tego dnia

Święto Niepodległości 11 listopada 2023