Życzenia Bożonarodzeniowe 2012

i pracownikom szkoły w Szonowicach

najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe:

Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego

Narodzenia spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym

oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe

święta Niosą wszystkim betlejemski blask.

Fotorelacja z Kiermaszu Świątecznego 2012

Fotorelacja z Bożonarodzeniowego Kiermaszu Świątecznego

który odbył się dnia 9 grudnia 2012r. w Szonowicach

Fotorelację można obejrzeć tutaj

Kiermasz Świąteczny 2012

Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny

Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoły oraz uczniowie

gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców

dnia 9 grudnia 2012r. o godz. 14:30

do Szkoły w Szonowicach na

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kiermaszu, kliknij w "Czytaj więcej"

Aktualizacja dokumentów szkoły

Na stronie internetowa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szonowicach zostały zaktualizowane dokumenty szkoły. Prosimy uczniów, rodziców i zainteresowanych o zapoznanie się z dokumentami szkoły.

Bezpośredni link do zakładki z dokumentami szkoły można znaleźć TUTAJ.

Mistrz Dobrych Manier-Październik 2012

Mistrz Dobrych Manier
w miesiącu Październik 2012

Tytuł Mistrza Dobrych Manier w miesiącu Październik w kategorii klas 1-6 SP otrzymała Marta Neblik, a w kategorii klas 1-3 GIM otrzymała Marianna Wilczek. Osoby te wykazały się wzorową kulturą osobistą oraz wzorowym podejściem do obowiązku szkolnego.

Gratulujemy SU.

Konkurs na DYNIĘ 2012

Dynia 2012 wybrana

Dnia 31 października w szkole w Szonowicach miało miejsce rozwiązanie konkursu na najstraszniejszą dynie halloween’ową. Ilość zaprezentowanych przez uczniów dyń przerosła wyobrażenie organizatorów, stąd wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Niemniej dla naszego Samorządu Szkolnego, był on organizatorem tego konkursu, nie ma rzeczy niemożliwych. Po burzliwych obradach i skrupulatnym podliczeniu punktów wyłoniło się podium najstraszniejszych dyń. Zwycięzcą został Paweł Stępiński z klasy IV, drugie miejsce zajął Marcel Rumpel z klasy I, a trzecie Kevin Briks również z klasy I. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom konkursu i liczymy na kolejne dyniowe pomysły w przyszłym roku.

p. Michał Depta

Młody Saper 2012

Uczestnicy (trzyosobowe zespoły) mieli do wykonania równocześnie trzech zadań. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej Wojska Polskiego. Drugim zadaniem było przy pomocy wykrywacza metali odnaleźć zakopane w ziemi ukryte przedmioty oraz strzelanie z broni pneumatycznej. Dla gimnazjalistów zorganizowano rzut granatem ćwiczebnym. Na zakończenie uczestnicy musieli wykazać się znajomością procedury działania w momencie znalezienia niewybuchu lub niewypału. W kategorii Gimnazjalistów I miejsce zajął zespół z Grzegorzowic,II miejsce - drużyna z Szonowic (Patryk Kampik, Wojciech Rumpel i Tomasz Urbanowicz), a III miejsce ZSO w Rudniku.

SU wybrany 2012/2103

Władze i skład SU wybrane

30 września br. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Chcemy Wam przedstawić wyniki:

* Najwięcej głosów otrzymała Sandra Czekała z kl. I GIM i została Przewodniczącą.

* Zastępcą jest Denis Hellebrandt z kl. V SP.

* Skarbnikiem SU została w gimnazjum Marianna Wilczek z kl. I GIM i w szkole podstawowej Paulina Ciężkowska z kl. VI.

* Funkcję sekretarza pełni Katarzyna Donat z kl. II GIM.

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Andrzej Mika III GIM, Paweł Plottek I GIM, Emilia Szklarz II GIM, Katarzyna Pawlińska II GIM, Joanna Bednarek II GIM, Damian Chudoba I GIM, Wojciech Rumpel III GIM, Marta Neblik IV SP, Natalia Kuczer IV, Paweł Stępiński IV SP.

Pomoc Zwierzętom

POMOC DLA ZWIERZĄT

Z RACIBORSKIEGO SCHRONISKA!!!

W PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY

PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W SZONOWICACH

PROWADZI ZBIÓRKĘ KOCY ORAZ KARMY

DLA ZWIERZĄT MIESZKAJĄCYCH

W RACIBORSKIM SCHRONISKU.

POMÓŻMY IM

PRZETRWAĆ ZIMĘ!!!

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela 2012

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

12 października 2012 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany z Dniem Edukacji Narodowej. Imprezę rozpoczął poważny ceremoniał pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej. Niejedna mama obserwując swoją pociechę uroniła skrycie łzę. Po otrzymaniu słodkości oraz swojej pierwszej legitymacji uczniowie klasy I gimnazjum przedstawili swój występ.
Spektakl zorganizowany został w formie magazynu informacyjnego Teleekspress. Prowadzący Adam Leszczeński oraz redaktorka Ewa Kopiec przeprowadzili wywiad z pielgrzymami, którzy udali się do Częstochowy modlić się o dar rozumu. Nie zabrakło też informacji o pogodzie oraz niesamowitego Marka Sierockiego w osobie Pawła Plottka. Wysłuchaliśmy przejmującego koncertu na waltorni (Jessica Larysz) i trąbce (Łukasz Pawlik), przy akompaniamencie keyboarda. Na zakończenie rozśmieszyła wszystkich historyjka pewnego chłopca, który za wykonane zadanie z matematyki otrzymał od nauczyciela prezent.
Dzień ten przebiegł nam w miłej atmosferze, nauczyciele byli uśmiechnięci, nie odpytywali nas z zadania oraz nie zadali pracy domowej. Oby było więcej takich dni….

Pasowanie pierwszoklasistów 2012

Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 12 października o godzinie 10:45 odbyło się w naszej szkole PASOWANIE NA UCZNIÓW KLASY I SP. Na początku wszystkich nauczycieli, uczniów i zaproszonych rodziców powitała uczennica klasy szóstej Paulina Ciężkowska. Następnie pierwszacy musieli wykazać, że zasługują sobie na miano ucznia. W raz z klasą IV wystąpili w przedstawieniu pt. " W krainie wiedzy". Po przedstawieniu złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki.

p. Gabiella Kaliabis