Witamy Na Stronie

Informacja - 24.04.2018

Informacja dla uczniów i rodziców

30 kwietnia 2018r. – o godz. 8.00 wyjazd do kina Helios do Kędzierzyna-Koźla

(kl. I-V film "Piotruś Królik, kl. VI,VII, II-III G film "Tomb Raider")

powrót około godz.13.30.

Informacja dla rodziców i uczniów gimnazjum 15.04.2018

Komunikat Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

z 11 sierpnia 2017r. w sprawie terminów egzaminu

gimnazjalnego (...) w 2018 roku

Terminy egzaminów gimnazjalnych

Pierwszy Dzień Wiosny 2018

Wiosna Zawitała Też Do Nas

Dnia 6 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się dzień wiosny. W ramach wydarzenia nie było ostatnich trzech lekcji. Zaczęliśmy od pokazu mody, każdej klasie został wylosowany dany styl muzyczny np. country, heavy metal. Po pokazie nadszedł czas na kalambury. Wybrane zostały czteroosobowe grupy które wzięły udział w zabawie. Tematem przewodnim kalambur były przysłowia. W trakcie kalambur było dużo śmiechu oraz zabawy. Po grze wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, w oczekiwaniu na autobusy mające zabrać ich do domu.

Życzenia wielkanocne 2018

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Rekolekcje

W dniach 26- 28 odbyły się coroczne rekolekcje szkolne. Codziennie zbieraliśmy się w kościele w Modzurowie o 9:00. W pierwszy i ostatni dzień rekolekcji odbyła się Msza Święta, a w drugi Droga Krzyżowa. Po nabożeństwie ruszaliśmy autobusami do szkoły. Zbieraliśmy się na sali gimnastycznej. Pierwszego dnia ksiądz przedstawił uczniom dzieci biorące przykład ze swoich rodziców i dziadków np. strażaków czy byłych harcerzy. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem. Drugiego dnia po Drodze Krzyżowej ponownie zebraliśmy się w szkole, zaczęliśmy śpiewem pieśni, a później przeszliśmy do klas. Dzieci młodsze wykonywały prace plastyczne, natomiast klasy starze uzupełniały quiz. W tym dniu także przyjechali do nas przedstawiciele świetlicy środowiskowej „Ziarenko”. Trzeciego- ostatniego dnia rekolekcji po wspólnym śpiewie ruszyliśmy by spożyć tradycyjne śniadanie wielkanocne.

Podziękowania

Samorząd uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sukcesu naszego kolejnego kiermaszu. Przede wszystkim mamom z Rady Rodziców które przygotowywały ozdoby, palmy wielkanocne, piekły baranki i babki. Dziękujemy także Pani, która uszyła zajączki i inne ciekawe gadżety wielkanocne, a także wszystkim Paniom, które upiekły pyszne ciasta. Na końcu pragniemy podziękować naszym drogim Paniom z obsługi, które jak zwykle bardzo zaangażowały się w całe przedsięwzięcie.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy docenili trud i poświęcenie tak wielu osób i zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością.
Podsumowując „Nic bez was, wszystko z wami”

Kiermasz Wielkanocny 2018

Kiermasz Wielkanocny

Dnia 24 marca 2018 odbył się coroczny kiermasz wielkanocny. Można było zobaczyć występ przedszkolaków, klasy 2-3 zaprezentowały scenkę o tematyce wielkanocnej oraz zaśpiewały piosenkę. Klasy 2-3 gimnazjum przedstawiły kabaret natomiast klasy 5-6 zagrały na fletach. Podczas imprezy można było zakupić ciasto, ozdoby, palmy wielkanocne babki, baranki a także „swojski makaron”. Dochód z kiermaszu częściowo został przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki. Goście jak zwykle dopisali mamy nadzieję że zobaczymy się znowu za rok.

Rekolekcje 26-28.03.2018r.

Świat Młodych Badaczy

Młodzi Naukowcy

W połowie marca z inicjatywy firmy Henkel i programu pt. "Świat Młodych Badaczy" uczniowie klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem pracowników firmy miały przeprowadzone warsztaty naukowe. Poprzez proste doświadczenia i eksperymenty dzieci dowiedziały się w jakich produktach można odnaleźć skrobię która ma silne właściwości klejące. Uczniowie badali właściwości ziemniaka i mąki ziemniaczanej i to dzięki niej otrzymali klej. Na koniec każdy uczeń otrzymał dyplom za udział w warsztatach.

p. Alicja Peikert

Informacja - 7.03.2018

Informacja dla uczniów i rodziców

Rekolekcje – 26–28 marca 2018r. – zajęcia wychowawcze–świetlica do godz. 16.00

Dyrektor Szkoły zarządza następujące dni wolne podczas weekendu majowego:

2 maja 2018r. – odpracowano kiermaszem w grudniu (10 grudnia 2017r.)

4 maja 2018r. – dzień wolny

Poniedziałek 30 kwietnia 2018r. pracujemy – jest 6 lekcji – odwóz o 13.30

Piątek po Bożym Ciele – 01.06.2018r. – pracujemy

Spotkanie z rodzicami 12.03.2018

Informacja dla rodziców

12 marca 2018 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami-wywiadówka.

Obecność obowiązkowa.