EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024 TUŻ TUŻ

Święta majowe

Majówka 2024

Akademia z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja

30.04.2024 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r.. Aby upamiętnić to wydarzenie z historii Polski uczniowie klas siódmej i ósmej przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne pt."Trzeci Maj-wielkie święto Polaków". Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono wybrane okoliczności, postaci i treści tego historycznego dokumentu, pierwszego w Europie i drugiego w świecie.

Zawody Strzeleckie II runda-23.04.2024

W dniu 23 kwietnia odbyły się na strzelnicy „Rafako” w Raciborzu kolejne zawody zaliczane do Gminnej Ligi Strzeleckiej. Zawodnicy oddawali 10 strzałów z wiatrówki do tarczy ustawionej 15 metrów od stanowiska strzelniczego. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Buchta, Karolina Dyjak, Justyna Fojcik, Lena Miłek, Kinga Paprocka, Przemek Rolka, Bartosz Winkler, Fabian Scherner, Justin Olszewski, Karol Pawlik W zawodach brało udział ok. 50 zawodników. Na dzisiejszym strzelaniu stawka była bardzo wyrównana - zawodnicy poprawili swoją celność. O wygranej decydowały minimalne różnice punktowe.

Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze, zajmując wśród dziewczyn:
1 miejsce – Kinga Paprocka,
2 miejsce – Justyna Fojcik,
3 miejsce – Lena Miłek

Wśród chłopców: 5 miejsce – Bartosz Winkler

W klasyfikacji ogólnej po 2 z 3 strzelań klasyfikacja przedstawia się następująco, wśród dziewczyn:
1 miejsce – Lena Miłek,
2 miejsce – Paulina Buchta,
3 miejsce – Kinga Paprocka,
4 miejsce – Justyna Fojcik

Wśród chłopców: 3 miejsce – Bartosz Winkler

Gratulujemy uzyskanych wyników i czekamy z niecierpliwością na kolejne zawody, które odbędą się w czerwcu.

Gminny konkurs plastyczny klas IV-VI pt. W blasku medali polskich olimpijczyków"-wyniki

Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku ogłasiła wyniki gminnego konkursu plastycznego dla uczniów klas IV, V i VI pn.: "W blasku medali polskich olimpijczyków" zorganizowanego z okazji Roku Polskich Olimpijczyków. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

KLasa IV
II miejsce Maria Fojcik SP Szonowice

Wyróżnienie Eliza Białek SP Szonowice

I miejsce Maurycy Danielczyk SP Szonowice
II miejsce Maksymilian Czekała SZP Szonowice

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Zapraszamy do Galerii "Zachwyć się " przy naszej Bibliotece do obejrzenia wystawy pokonkursowej w godzinach pracy Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku

Akcja żonkile 19.04.2024

Przystępując do akcji żonkile upamiętniliśmy 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. "Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i Wasz udział w akcji Żonkile. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokażmy, że łączy nas pamięć" – mówi aktorka Agnieszka Grochowska. Nasze najmłodsze dzieci w tym dniu zobaczyły film animowany zrealizowany przez Hi-Story na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej przenosi nas w bajkowy świat, w którym żyją dobre duszki, opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które go zamieszkują. Po zakończeniu filmu uczniowie zaczęli tworzyć żonkile z otrzymanych szablonów. Z kolei klasy 4-6 zobaczyli film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego oraz Kariny Paciorkowskiej. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Drugim film było opowiadanie "Szuflada" Zuzanny Orlińskiej. Po zakończeniu filmu uczniowie również zaczęli tworzyć żonkile z otrzymanych szablonów. Natomiast uczniowie klas 7 i 8 zobaczyli film "Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall oraz film "Muranów – Dzielnica Północna". Materiał utrzymany jest w stylistyce youtuberskiej. Klasy po zobaczeniu filmów przystąpiły do rozwiązywania kart pracy.

Akcja żonkile 2024

Konkurs recytatorski dla młodszych klas-16.03.2024

Dnia 16.03.2024r. w RCK w Raciborzu odbyły się eliminacje powiatowego konkursu recytatorskiego dla klas 1 - 3. Wzięły w nim udział 2 uczennice z naszej szkoły: Anna Zięć z kl. 1 i Marlena Rynka z kl. 3. W konkursie wzięło udział 38 dzieci. Nie było miejsc, tylko 6 NAGRÓD i 6 WYRÓŻNIEŃ.

Anna Zięć, recytując wiersz B. Brzezińskiego pt. ,,Barania głowa" otrzymała NAGRODĘ i zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który odbędzie się w Katowicach.

Gratulacje dla Ani .👏👏👏

Życzenia Wielkanocne 2024