Powitanie

Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2023Dnia 21 marca br. obchodzimy pierwszy dzień wiosny, by umilić ten dzień samorząd uczniowski przygotował program specjalny, czyli przygotowanie "kukiełki Marzanny", gaików wiosennych oraz pokaz mody o tematyce wiosennej, czy też zabawy sprawnościowe dla każdych grup wiekowych. Już zaraz po naszym wybiegu przejdzie kilkunastu modeli, powiedziała konferansjer. Pokaz mody zaczęli nasi najmłodsi uczniowie, a po nich kolejni modele wchodzili na czerwony dywan. Uczniowie tym razem prezentowali ekologiczne stroje wiosennie, a jury zachwyciła ich pomysłowość i kreatywność. Z kolei nie można było zapomnieć o tradycji naszej szkoły, którą jest coroczny pochód z Marzannami przez miejscowość Szonowice, chodź zima pokazała swoje pazurki to wytrwanie szliśmy przywołując i szukając Wiosny. Mamy nadzieje, że szybko do nas zawita. Zapraszamy do relacji fotograficznej i filmowej z tego dnia.

Zapraszamy do galerii TUTAJFilmiki z konkursuZapraszamy na nasz facebook


Turniej Tenisa Stołowego „O Puchar Wójta Gminy Rudnik” 2023W sobotę 18 marca po 3 letniej przerwie odbył się w szkole w Szonowicach turniej tenisa stołowego „O Puchar Wójta Gminy Rudnik”. Rywalizacja toczyła się osobno wśród dziewczyn i chłopców w pięciu kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII szkoły podstawowej, oraz młodzież 17 – 30 lat i dorośli powyżej 30 lat. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli nagrody i słodki poczęstunek. Na trybunach wspierali swoje pociechy licznie zgromadzeni rodzice. Gratulujemy uzyskanych wyników.

Poniżej wyniki poszczególnych kategorii:

Dziewczyny klasy I – III
Miejsce: Melania Musioł – Gamów
Miejsce: Liliana Scherner – Maków
Miejsce: Agnieszka Strzeduła – Pawłów

Chłopcy klasy I – III
Miejsce: Michael Głowik – Ponięcice
Miejsce: Dominik Harwig - Szonowice
Miejsce: Karol Ostrowski – Ponięcice
Miejsce: Sebastian Kranz – Szonowice
Miejsce: Jan Kachel – Szonowice
Miejsce: Krzysztof Kubica – Szonowice
Miejsce: Dawid Malik – Szonowice
Miejsce: Maks Gawin – Modzurów
Dziewczyny klasy IV – VI
Miejsce: Paulina Buchta – Sławików
Miejsce: Kinga Paprocka – Ponięcice
Miejsce: Lena Miłek – Miejsce Odrzańskie
Miejsce: Kinga Briks – Szonowice

Chłopcy klasy IV – VI
Miejsce: Kacper Fulneczek – Szonowice
Miejsce: Karol Malik – Szonowice
Dziewczyny klasy VII – VIII
Miejsce: Natalia Kałus – Grzegorzowice
Miejsce: Nicola Lachowska – Szonowice
Miejsce: Paulina Bielska – Brzeźnica
Miejsce: Marta Zięć – Jastrzębie
Miejsce: Samanta Harwig – Szonowice

Chłopcy klasy VII – VIII
Miejsce: Filip Krettek – Grzegorzwice
Miejsce: Adrian Kałus – Grzegorzowice
Miejsce: Bartosz Mrowiec – Szonowice
Miejsce: Rober Lassak – Szonowice
Miejsce: Patryk Bulak – Ponięcice
Miejsce: Samuel Leśnik – Maków
Miejsce: Jakub Pientka – Ponięcice
Miejsce: Przemek Sroka – Dolędzin

Młodzież
Miejsce: Mateusz Urbanowicz – Szonowice
Miejsce: Łukasz Głombik – Łany
Miejsce: Krzysztof Urbanowicz – Szonowice
Miejsce: Maciej Zeman – Strzybnik
Miejsce: Krzysztof Bednarek – Szonowice
Miejsce: Pascal Kranz – Szonowice
Miejsce: Szymon Głombik – Łany
Miejsce: Kevin Briks – Szonowice

Dorośli
Miejsce: Jan Głombik – Łany
Miejsce: Dariusz Urbanowicz – Szonowice
Miejsce: Zbigniew Zeman - Strzybnik

Dziewczyny Starsze
1 Miejsce: Katarzyna Głombik - Łany

Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


„Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC IIW pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczniowie naszej szkoły: Martyna Czekała z kl. I oraz Maksymilian Czekała i Kamil Gilga z kl. IV wzięli udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC II, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego i przeznaczonym dla klas I-VI. Nasz utalentowany plastycznie zespół stworzył makietę „Super Bezpiecznego Miasteczka Peronowa” – zob. zdjęcie. W konkursie wzięły udział 2364 szkoły z całego kraju, konkurencja była ogromna, gdyż liczba nadesłanych prac reprezentujących bardzo wysoki poziom przeszła - jak wskazali organizatorzy - ich najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy naszej ekipie za zaangażowanie i gratulujemy Wam pomysłowości, talentu i zapału. Wierzymy, że przed Wami stoi jeszcze niejeden sukces!

Zapraszamy na nasz facebook


21 marca 2023

Gminny Turniej Badmintona 14.03.2023W pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczniowie naszej szkoły: Martyna Czekała z kl. I oraz Maksymilian Czekała i Kamil Gilga z kl. IV wzięli udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC II, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego i przeznaczonym dla klas I-VI. Nasz utalentowany plastycznie zespół stworzył makietę „Super Bezpiecznego Miasteczka Peronowa” – zob. zdjęcie. W konkursie wzięły udział 2364 szkoły z całego kraju, konkurencja była ogromna, gdyż liczba nadesłanych prac reprezentujących bardzo wysoki poziom przeszła - jak wskazali organizatorzy - ich najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy naszej ekipie za zaangażowanie i gratulujemy Wam pomysłowości, talentu i zapału. Wierzymy, że przed Wami stoi jeszcze niejeden sukces!

Zapraszamy na nasz facebook


Święto Liczby Pi (π)14 marca 2023 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Dlaczego tego dnia? Ponieważ, ta tajemnicza liczba kojarzona jest z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. W tym roku chcieliśmy pokazać, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Dlatego obchody Liczby Pi w naszej szkole miały charakter konkursu między klasami, który poprowadzili Olivia Passia kl. VII i Karol Pawlik kl. VI.

Przed rozpoczęciem konkursu uczennica klasy VI Balina Stawska przeczytała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Liczba Pi". Po czym konkurs rozpoczęliśmy o wylosowania uczestników poszczególnych zespołów, które nazwaliśmy πeski, πsanki, πnokio, πłki. Nad przebiegiem losowania pieczołowicie czuwało jury i Adam Karpiński z klasy VI.

Po emocjonującym losowaniu każdy zespół miał do pokonania sześć konkurencji takich jak: wykonanie liczby π w 3D z kolorach gazet, taśmy klejącej i nożyczek. Kolejną konkurencją było na rysowanie karykatury nauczyciela przedmiotów ścisłych. Nauczyciele mogli zobaczyć jak widzą, postrzegają ich uczniowie.

Najtrudniejszym zadaniem było zapamiętanie jak największą ilości kolejnych cyfr w liczbie Pi. Dla naszych uczniów nie ma żadnych trudnych zadań, świetnie sobie z tą konkurencją poradzili. Ciekawą konkurencja okazało się ułożenie hasła promocującego matematykę. Hasła były zwięzłe i konkretne, natomiast zespół πnokio ułożył wiersz, co było miłym zaskoczeniem na uczestników i jury tego dzisiejszego dnia. Na sam koniec uczniowie zmierzyli się z skojarzaniami matematycznym i wyrazami rozpoczynającymi się na Pi.

Czekając na ogłoszenie wyników konkursu uczniowie mogli zobaczyć film pt. "Ludolfina tajemnicza liczba π". Przyszedł czas na sprawdzenie aktywności fizycznej, która polegała na kręceniu hula hopem. Nie obyło się bez śmiechu. W końcu nadszedł wyczekiwany czas na ogłoszenie wyników konkursu:

I miejsce zajął zespół πnokio.
II miejsce zajął zespół πłki
III miejsce zajął zespół πsanki
IV miejsce zajął zespół πeski

Konkurs zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii TUTAJFilmiki z konkursuZapraszamy na nasz facebook


Spotkanie z magikiem 14.03.202314 marca 2023 r. nasi uczniowie uczestniczyli w niecodziennym i pobudzającym wyobraźnię pokazie iluzjonisty, który przeniósł ich w niesamowity świat „magii”, humoru i dobrej rozrywki. Dzieci i młodzież z zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w pokazie, a wybrani asystenci osobiście brali udział w sztuczkach, podczas których wszyscy świetnie się bawili, zadając sobie pytanie: „Jak on to zrobił?”. O wrażeniu, jakie wywarł pokaz świadczyły roześmiane twarze, odgłosy podziwu, gromkie oklaski i rozmowy uczniów dzielących się swymi wrażeniami po spotkaniu - wśród nich znalazło się całkiem sporo „detektywów iluzji”, próbujących racjonalnie wyjaśnić nieprawdopodobne zjawiska, takie jak: zapełnienie wszystkich stron książki obrazem wylosowanej przez ucznia karty, łączenie metalowych obręczy i różnokolorowych chustek, itp. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu.

Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


Karolina Dyjak wicemistrzynią w Mistrzostwach Śląska w zapasachMiło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Karolina Dyjak zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Śląska w zapasach Kadetów, Młodzików, Dzieci reprezentując LKS Dąb Brzeźnica. Gratulujemy Karolinie sukcesów.Zapraszamy na nasz facebook


“Ekomisja w podstawówkach 2022/2023”-posumowanie projektuNasz szkoła brała udział w Projektcie “EkoMisja – nie marnuję” ,którego jego celem było zwiększanie świadomości, głównie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (rodziców, nauczycieli) na temat ekologicznych skutków marnowania żywności. Dążenie do tego, by budować proaktywne postawy i zachowania ekologiczne, poprzez działania edukacyjne, które pokazują pozytywne aspekty ograniczenia marnowania żywności dla indywidualnych konsumentów (oszczędność pieniędzy, zasobów, troska o planetę, odpowiedzialność społeczna) oraz kreowanie mody na niemarnowanie żywności. Uczniowie uczestniczyli w cyklach lekcji dotyczących: "smaków pór roku", w których poruszali tematy: skąd pochodzą owoce i warzywa, jakie są owoce i warzywa sezonowe, jak założyć własny ogródek. Jak również rozmawiali o zasadach diety planetarnej. Takie projekty są potrzebne naszemu młodemu pokoleniu, aby pamiętali, żeby nie marnować jedzenia.

Zapraszamy do galerii TUTAJ


Zapraszamy na nasz facebook


Warsztaty-zagrożenia płynące z zażywania używek8 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły z klas 6-8 brali udział w warsztatach na temat zagrożeń płynących z zażywania używek. Prezentacja została przygotowana przez uczniów raciborskiego Ekonomika, w tym jednej z naszych absolwentek Martyny Dyjak, oraz raciborskiego Sanepidu. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii TUTAJFilmiki z warsztatówZapraszamy na nasz facebook


Dzień Kobiet 2023Wygenerowano w sekund: 0.03
2,390,010 unikalnych wizyt