Dziś jest r.
Imieniny obchodzą:


Adres IP

Pogoda Szonowice z serwisu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa FotkaPowitanieWitamy Na Stronie


Szkoły Podstawowej z Klasami Gimnazjalnymi


w Szonowicach
Uroczyste wręczenie 1000 książek przez Empik1000 książek już u nasDzień 17 stycznia był jednym z najważniejszych dni w tym roku szkolnym. W tym bowiem dniu otrzymaliśmy wymarzone i długo oczekiwane książki, które wygrała nasza szkoła w konkursie „1000 powodów by czytać” organizowanym przez Empik. Na uroczystość tą zostało zaproszonych wielu znakomitych gości między innymi wójt naszej gminy Alojzy Pieruszka, przedstawiciele Empik-u, mamy z naszej rady rodziców. Po wniesieniu kartonów wypełnionych nowymi, kolorowymi publikacjami Pani Dyrektor przywitała zebranych, podziękowała wszystkim za zaangażowanie w akcji, kilka słów odnośnie książek i czytelnictwa powiedział także pan wójt, a także przedstawiciele Empik-u. Jednak największą atrakcją dla nas wszystkich było rozpakowywanie kartonów i wnoszenie książek do odnowionej, pachnącej jeszcze farbą biblioteki. Po części oficjalnej nastąpił czas na słodki poczęstunek. Wiele dni przygotowywaliśmy się do tej chwili, ale opłacało się. Na pewno każdy z nas długo będzie pamiętał ten dzień. I już powoli myślimy o startowaniu w kolejnej edycji konkursu…


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Informacja 15.01.2018r.


Przebieg uroczystości

„ Przekazania 1000 książek przez Empik

Szkole Podstawowej z klasami Gimnazjalnymi w Szonowicach” –

przekazanie nagrody głównej przez organizatora zwycięskiej szkole

w dniu 17.01.2018r.
1. Od 8.00 do 13.30-14.00 jesteśmy w szkole.

2. Obowiązuje wszystkich uczniów strój galowy-białe bluzki lub koszule oraz granatowe lub czarne spodnie / spódnice.

3. W tym dniu są zajęcia wychowawczo-opiekuńcze- nie ma zajęć dydaktycznych.-należy więc:

1) ubrać się odświętnie-pkt.2

2) nie przynosić telefonów komórkowych,

3) zabrać z domu:
-pogodę ducha,
-humor i otwartość na pomysły Samorządu Szkolnego,
-mile widziana aktywność w klasach i na spotkaniu z Gośćmi.

4) Pomoc w sprzątaniu sali gimnastycznej i świetlicy po imprezie.

4. Obowiązuje bezwzględne zdyscyplinowanie, pełna kultura osobista od momentu wyjścia z domu do powrotu.

5. Będzie poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców i kuchnię.


Orientacyjny plan nauczycielski/propozycja/:

Klasy I-III
- od godz.8.00-11.30 – zajęcia z klasami, w tym:
- 8.00-9.40 – film lub praca z tablicą interaktywną
- od godz.9.40-11.30 – próba inscenizacji Kapturek po Śląsku, próba inscenizacji na Dzień Babci i Dziadka

Klasy IV-VII
- od 8.00-11.30 zajęcia z wychowawcami, maraton filmowy

Klasy gimnazjalne:
- od 8.00-9.40 przygotowanie świetlicy i Sali gimnastycznej
- 9.40-11.30 – maraton filmowy
- 11.45-13.00 – impreza na Sali gimnastycznej z Gośćmi
- 13.00-14.00 – poczęstunek na świetlicy
Ok. 14 – odwóz uczniów do domu


W dniu 25 stycznia 2018r uczniowie klas I-VI wyjeżdżają na spektakl teatralny do RCK w Raciborzu, a uczniowie klasy VII i II G mają zajęcia dydaktyczne. Uczniowie klasy III G od godz.9.40 do 11,30 piszą próbny egzamin z matematyki.
Informacja dla uczniów klas VII, IIG i IIIG: jutro tj. 16 stycznia wtorek klasa VII i IIG mają fizykę, a klasa IIIG w piątek.


Wyjazd na lodowisko 2018Przyszli łyżwiarzeW dniu 12 stycznia 2018 r., podobnie jak w roku ubiegłym, odbyła się wycieczka szkolna na lodowisko do Pszowa, zorganizowana przez Samorząd Szkolny.

Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Zmęczeni, ale wielce szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do domów ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Informacja 02.01.2018 r.


Informacje organizacyjne na styczeń 201812.01.2018 – wyjazd na lodowisko po 2 lekcji /osoby, które nie jadą, mają lekcje/


15.01.2018 – konferencja klasyfikacyjna – godz 16.00


22.01.2018 – wywiadówka – godz 17.00


25.01.2018 – wyjazd na spektakl – kl I-III, Kl IV-VIIII etap Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego 2017-18


Nasi uczniowie na II etapie Konkursu Kuratoryjnego
Uczennica III klasy gimnazjum Katarzyna Głombik zakwalifikowała się

do Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego. Opiekun mgr Michał Depta.


Natomiast Szymon Musioł i Dominik Krybus uczniowie II klasy gimnazjum zakwalifikowali się

do Rejonowego Konkursu Języka Niemieckiego. Opiekun mgr Stefan Affa.


Gratulujemy


Spotkanie opłatkowe 2017Spotkanie OpłatkoweBoże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się przy wspólnej wigilii. 22 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje oraz żywa pachnąca lasem choinka.

Po 11:00 zebraliśmy się wszyscy na korytarzu szkolnym gdzie ksiądz Joachim Augostyniok wspólną modlitwą i odczytaniem Pisma Świętego rozpoczął spotkanie opłatkowe. Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świat Bożego Narodzenia. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a Pani Dyrektor przygrywała nam na organach. Następnie przeszliśmy do pięknie przygotowanej świetlicy, gdzie wszyscy obecni złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez nasze wspaniałe panie kucharki. Po wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną. Do szkoły wrócimy w nowym roku 2018 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Życzenia Świąteczne 2017

Informacja 21.12.2017 r.


Informacja dla rodziców21.12.2017r. ostatni odwóz o godz 14:30,

a jutro 22.12.2017r. o ok. 13:30.

Świetlica dziala tak jak zwykle.


Wnioski i skargi


Informacja Dyrektora SzkołyW sprawie skarg i wniosków dyrekcja szkoły przyjmuje:

Danuta Cymerman - w poniedziałki od 15-15.30,

w czwartki od 13.30-14-15


Maria Kapłanek – w środy od 8.30-9.30


lub w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym rodzica.W sprawach skarg i wniosków istnieje droga służbowa:

rodzic-nauczyciel-wychowawca-dyrektor szkoły-wizytator kuratorium oświatyWizytatorem dla naszej placówki jest

Pani Halina Sitnikow

Tel: 32 422 38 02 wewn.41
Nawigacja-Szkoła-Wnioski i skargiKiermasz Adwentowy 2017


Kiermasz Adwentowy
Wielkim sukcesem zakończył się kolejny Szkolny Kiermasz Świąteczny, który odbył się w niedzielę 10 grudnia 2017. Rozpoczął się o godz. 14:00 od uroczystego otwarcia po którym poszczególne grupy prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Mogliśmy podziwiać śpiew przedszkolaków i uczennic naszej szkoły, jasełka po śląsku w wykonaniu dzieci z młodszych klas, pantomimę przygotowaną przez gimnazjalistki, a także piękny utwór wykonany na fletach. Gościem specjalnym był św. Mikołaj, który obdarował wszystkich uczniów naszej szkoły.


Na stoiskach można było kupić oryginalne kartki, kalendarze i ozdoby, jakie własnoręcznie wykonali uczniowie. Swoje prace zaprezentowały także mamy z Rady Rodziców, które również w tym roku popisały się wspaniałymi pomysłami.Spotkanie na Kiermaszu Świątecznym było pełne barwnych dekoracji, niespodzianek, przepięknych stroików i pysznych ciast i ciasteczek


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Wikingowie 2017


Spotkanie z wikingami
7 grudnia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście, którzy poprowadzili „lekcję żywej historii”, której tematem byli wikingowie, dowiedzieliśmy się, kto to byli Normanowie, jak przebiegało ich życie codzienne, czym się zajmowali, jakie prowadzili wyprawy. Przedstawione zostały typowe eksponaty wikingów, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Uczniowie byli zafascynowani kolczugą, hełmami, mieczem, toporem czy też kolorowymi tarczami. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które będziemy długo wspominać.


Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ


Wygenerowano w sekund: 0.10
612,152 unikalnych wizyt