Powitanie

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023 TUŻ TUŻ


W dniach 23-24-25.05.2023r. nie ma zajęć dydaktycznych

Zawody powiatowe dziewczyn klas VII – VIII w piłkę nożną 2023


W dniu 11 maja 2023r. na boisku w Pietrowicach Wielkich spotkały się najlepsze drużyny z Gmin Powiatu Raciborskiego by wyłonić zwycięzcę powiatu. Naszą szkołę reprezentowały: Nicole Lachowska, Samanta Harwig, Oliwia Passia, Marta Zięć, Paulina Kranz, Paulina Bielska i Wiktoria Fojcik.
W decydującym meczu zagrały między sobą szkoły z Pietrowic Wielkich i Szonowic. Po zaciętym meczu wygrała szkoła z Pietrowic Wielkich, a nasza Szkoła zajęła 2 miejsce w powiecie. Po rozegraniu meczu odbył się jeszcze konkurs rzutów karnych, który wygrała nasza szkoła.
Gratulujemy uzyskanego wyniku.


Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


Majówka 2023
Dzień Ziemi 26.04.2023

Dnia 22 kwietnia każdego roku obchodzimy Dzień Ziemi, który ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne i zachęcenie ludzi do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. W tym roku również nasi uczniowie wzięli aktywny udział w obchodach tego ważnego święta.

Uczniowie klas 1-5 wykazali się niezwykłą kreatywnością, wykonując różne zadania związane z Dniem Ziemi. Stworzyli własne książki o Ziemi, w których opisali naszą planetę. Przygotowali również eko-poradniki, w których zamieścili porady dotyczące oszczędzania energii, wody i papieru oraz zasadach segregacji odpadów. W ramach projektu "eko-maskotka" stworzyli maskotkę z recyklingowych materiałów, a także wykonali maty sensoryczne, na których umieścili różne materiały, takie jak patyki, gałązki, liście i nakrętki, pióra aby pokazać różnorodność przyrody.


Klasy 6-8 miały do rozwiązania szereg zadań, które miały na celu zwiększenie ich świadomości ekologicznej i zachęcenie do działań na rzecz ochrony środowiska. Zadania te wymagały od uczniów nie tylko poszerzenia swojej wiedzy, ale również myślenia krytycznego i kreatywnego. Uczniowie podobnie jak ich młodsi koledzy stworzyli ciekawe modele np. domów z odpadów czy eko-biżuterii.


Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację, która przedstawiła różne dziedziny ekologii oraz akcje na rzecz ochrony środowiska. Prezentacja ta zainspirowała naszych uczniów i zachęciła ich do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska, a także do propagowania tych działań wśród swoich rodzin i społeczności lokalnej.


Dzień Ziemi jest ważnym wydarzeniem w roku szkolnym, który ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne oraz zachęcenie ludzi do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie naszej szkoły wykazali się nie tylko wiedzą, ale również zaangażowaniem i kreatywnością, co daje nadzieję na to, że przyszłe pokolenia będą działać na rzecz ochrony naszej planety.Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


Projekt Artystyczny "Dzień Fryzur z Papieru" 2023


26 kwietnia 2023r nasza szkoła brała udział w Projekcie Artystycznym"Dzień Fryzur z Papieru"

organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie

wspieranym przez Rok Relacji w Edukacji 5.0.

Uczniowie wykazał się dużą kreatywnością i pomysłowością.


Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


XI Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej w Raciborzu 202325 kwietnia 2023r. w raciborskim Ekonomiku odbył się

XI Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej pt. "Wpływ inflacji na gospodarkę".

Naszą szkołę reprezentowali Magdalena Koloch, Wiktoria Fojcik i Patryk Bulak.

Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi inflacji oraz jej skutkami. Po emocjjującym finale,

nastąpiła gala wręczenia nagród, w której każdy uczestnik został nagrodzony.


Zapraszamy na nasz facebook


Dzień fryzur z papieru 2023
Wycieczka klasy 6,7 i 8 do Planetarium w Chorzowie

II miejsce dziewczyn w zawodach powiatowych Tymbark 2023W dniu 20 kwietnia rozegrano na boisku sportowym w Studziennej zawody powiatowe „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U 10 i U 12 wśród chłopców i dziewczyn.

Nasza szkoła wystawiła drużyny prawie w wszystkich kategoriach. Najlepiej poradziły sobie dziewczyny w kategorii U 12, które wygrały wszystkie mecze w grupie i w finale spotkali się z szkołą podstawową nr 13 w Raciborzu. Po bardzo zaciętym meczu i wyrównanej walce był remis 1:1 i o tym kto wygra mecz zadecydowały rzuty karne. W nich lepsza okazała się szkoła nr 13 w Raciborzu wygrywając 1:0. Skład dziewczyn: Paulina Buchta, Karolina Dyjak, Justyna Fojcik, Lena Miłek, Julia Rybka, Marysia Strzeduła i Bożena Wilczek.

Chłopcy ze zmiennym szczęściem zaprezentowali się w swoich grupach i osiągnięte wyniki meczów nie pozwoliły im awansować do decydującej rywalizacji. Kadra chłopców u 10: Jan Kachel, Sebastian Kranz, Tomasz Mandera, Wojciech Mankiewicz, Michel Głowik, Dawid Pendziałek i Dominik Harwig.
Kadra chłopców U 12: Maksymilian Czekała, Maurycy Danielczyk, Kacper Fulneczek, Kamil Gilga, Sebastian Molik, Fabian Scherner, Adam Stępiński i Bartosz Winkler.

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Zapraszamy na nasz facebook


Pierwszacy świętowali Dzień Ziemi 2023Dziś pierwszacy świętowali Dzień Ziemi🌍,

z tej okazji samodzielnie wykonali ziemisty deser z dżdżownicami🪱😉

oraz zaprojektowali wesołego ekoludka


Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


Konkurs "Wstrzymał Słońce- ruszył Ziemię" 202320 kwietnia 2023r konkurs "Wstrzymał Słońce- ruszył Ziemię" zorganizowany przez

Gminną Bibliotekę w Rudniku został rozstrzygnięty.


Nasze uczennice z dumą odebrały nagrody, zajmując następujące miejsca:

I miejsce - Liliana Scherner

II miejsce - Marta Siwoń

III miejsce - Martyna Czekała


Życzymy dalszych sukcesów


Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook


Wygenerowano w sekund: 0.02
2,484,063 unikalnych wizyt