Dni otwarte 2023

Zbiórka dla zwierząt 2033

Informacja dla rodziców i uczniów 10.02.2023

Dnia 14.02.2023r. w naszej szkole odbędzie się Dyskoteka Szkolna "Karnawałowo-Walentynkowa".

Klasy 1a,1b,2,3 od godz. 12:00 do godz.14:00.

klasy 4-8 od godz. 16:00 do godz.19:00.

Wszystkich uczniów zapraszamy. Mile widziane przebranie.

Poniżej można pobrać zgody na uczestnictwo w dyskotece.

ZGODA DO POBRANIA

Plan lekcji od 6.02.2023

OD 6.02.2023-ZMIANA PLANU

KLIKNIJ I ZOBACZ ZMIANY

Dzień Seniora 2023

W sobotę 4.02.2023 r. w naszej szkole odbyło się Święto Seniora, na które przybyło ok. 90 seniorów z trzech sołectw: Szonowice, Modzurów i Ponięcice.
Najpierw o godz. 11.00 w kościele w Modzurowie proboszcz Franciszek Lehnert odprawił dla nich mszę św. i udzielił namaszczenia chorych.

Następnie seniorzy udali się do szkoły na obiad , który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich .
Po obiedzie była część artystyczna . Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas 1 - 3 naszej szkoły ( były wiersze, piosenki i tańce), a następnie uczniowie klas starszych ze Szkoły Podstawowej w Gamowie przedstawili bajķę o Czerwonym Kapturku w gwarze śląskiej. Było dużo śmiechu i gromkie brawa.

Po części artystycznej była kawa i ciasto, a następnie spotkanie z panem Piotrem Suchanem z Ķędzierzyna-Koźla , człowiekiem o wielkiej wierze i sile, który pieszo przeszedł całą Polskę i przebył 3400 km do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Seniorzy śpiewali ludowe pieśni, a przygrywała na organach p. dyr. Danuta Cymerman. Organizatorem uroczystości było KGW ,, Wioskowe Trio" we współpracy ze szkołą i parafią.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO ARTYKUŁU W NOWINACH O SENIORA SENIORA

Dzień Babci i Dziadka-31.01.2023

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, więc warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Dlatego też w dniu 31 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z tej okazji na którą zostali zaproszeni dziadkowie i babcie uczniów z młodszych klas. Goście mieli okazję zobaczyć liczne występy swoich wnuków, byli zachwyceni upominkami którymi zostali obdarowani. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po zakończeniu części artystycznej Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Filmiki z występów

Bezpieczne ferie 2023

Zabawa karnawałowa 2023

Życzenia Świateczne

Spotkanie z magikiem 14.03.2023

Podsumowanie akcji TALENCIAKI 2022

22 grudnia 2022 r. posumowaliśmy akcję zbiórki "TALENCIAKÓW" organizowaną przez Lidl Polska. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej mogliśmy z radością odebrać nagrody jakie zostały nam przekazane, a są to: hałasomierz, zestaw plastyczny, drogomierz oraz mikroskop.

Samorząd uczniowski postanowił jedną z nagród przekazać przedstawić przedszkolu w Szonowicach, a jest zestaw plastyczny.

Dziękujemy za Waszą energię i wysiłek włożony w zbieranie Talenciaków, mamy nadzieje na powtórkę w przyszłości.