“Ekomisja w podstawówkach 2022/2023”-posumowanie projektu

Nasz szkoła brała udział w Projektcie “EkoMisja – nie marnuję” ,którego jego celem było zwiększanie świadomości, głównie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (rodziców, nauczycieli) na temat ekologicznych skutków marnowania żywności. Dążenie do tego, by budować proaktywne postawy i zachowania ekologiczne, poprzez działania edukacyjne, które pokazują pozytywne aspekty ograniczenia marnowania żywności dla indywidualnych konsumentów (oszczędność pieniędzy, zasobów, troska o planetę, odpowiedzialność społeczna) oraz kreowanie mody na niemarnowanie żywności. Uczniowie uczestniczyli w cyklach lekcji dotyczących: "smaków pór roku", w których poruszali tematy: skąd pochodzą owoce i warzywa, jakie są owoce i warzywa sezonowe, jak założyć własny ogródek. Jak również rozmawiali o zasadach diety planetarnej. Takie projekty są potrzebne naszemu młodemu pokoleniu, aby pamiętali, żeby nie marnować jedzenia.

Warsztaty-zagrożenia płynące z zażywania używek

8 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły z klas 6-8 brali udział w warsztatach na temat zagrożeń płynących z zażywania używek. Prezentacja została przygotowana przez uczniów raciborskiego Ekonomika, w tym jednej z naszych absolwentek Martyny Dyjak, oraz raciborskiego Sanepidu. Serdecznie dziękujemy.

Filmiki z warsztatów

Dzień Kobiet 2023

Zajęcia plastyczne 2023

Zapraszamy wszystkich uczniów na warsztaty plastyczne, które poprowadzi malarka Pani Paulina Szabra. Zajęcia będą realizowane w każdą środę od godziny 13.45. Na pierwsze spotkanie (organizacyjne) potrzebne będą blok techniczny oraz ołówek. Warsztaty są bezpłatne. Zapisy u wychowawców, prosimy by podjęta decyzja o udziale w zajęciach była przemyślana i wiążąca.

Regulamin Turnieju Tenisa Stołowego-Gminny 2023

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Klas IV – VI-28.02.2023

W dniu 28.02.2023 odbył się w Rudniku Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Zawodnicy rywalizowali między sobą systemem gry „ każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta, mecze do samego końca trzymały w napięciu widownię.

Po zaciętej rywalizacji chłopcy z Szonowic zajęli 2 miejsce w turnieju, a dziewczyny 3 miejsce w turnieju.

Skład dziewczyn: Passia Oliwia, Justyna Fojcik, Paulina Buchta, Lena Miłek, Karolina Dyjak, Morcinek Roksana, Balbina Stawska

Skład chłopców: Adam Karpiński, Łukasz Koloch, Mateusz Griner, Karol Pawlik, Justin Olszewski, Maurycy Danielczyk, Kamil Gilga, Kacper Fulneczek, Maksymilian Czekała, Bartosz Winkler, Fabian Scherner, Sebastian Molik, Marcel Gzik i Adam Stępiński

Gratulujemy uzyskanych wyników.

Marta Zięć zajęła 1.miejsce w Bibliotecznym Konkursie Recytatorskim

Dzisiaj nasze ósmoklasistki: Magdalena Koloch, Mariola Fojcik i Marta Zięć reprezentowały naszą szkołę w Bibliotecznym Konkursie Recytatorskim w Rudniku o twórczości Wisławy Szymborskiej.

Nasze dziewczyny podjęły się wyzwania recytacji jakże trudnej poezji naszej noblistki. Poszło im całkiem nieźle- Marta Zięć zajęła 1 miejsce. Do recytacji wybrała sobie wiersz z tomiku „Początek i koniec” pod tytułem „Miłość od pierwszego wejrzenia”.

Gratulujemy jej z całego serducha i trzymamy kciuki za powodzenie na etapie wojewódzkim.

Rekolekcje szkolne 22-23-24.02.2023

W dniach 22-23-24.02.2023r szkoła w porozumieniem z Parafią Modzurów organizuje rekolekcje.

W tych dnia na lekcji 1 odbędzie się msza święta w kościele. Uczniowie zostaną dowiezieni

na godzinę 8:00 do kościoła, a po zakończonej mszy wracamy wszyscy piechotą do szkoły.

Z uwagi na niską temperaturę w kościele i na dworze, prosimy o zapewnienie dzieciom odpowiedniego ubioru.

Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie może uczestniczyć we mszy świętej, świetlica działa bez zmian od godziny 7:00.

Rekolekcje są traktowane jak normalny dzień szkolny, więc obecność będzie sprawdzana od godziny 8:00.

ZABAWA KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWA 2023

14 lutego 2023r. w dniu św. Walentego Samorząd Uczniowski roznosił pocztę "Walentynkową". Wiele osób było mile zaskoczonych z otrzymania tajemniczej kartki walentynkowej. W tym dniu odbyła się również dyskoteka Karnawałowa dla uczniów, którzy zaskoczyli nas swoją kreatywnością i pomysłowością co do stroju na ten dzień.

Słodka niespodzianka 16.02.2023

Serdecznie dziękujemy naszej Radzie Rodziców za słodką niespodziankę w postaci przepysznych pączków 😋

Sukcesy naszych absolwentów

Jest nam miło pochwalić się, sukcesami naszych absolwentów. Mnóstwo młodych ludzi przewinęło się

przez naszą placówkę, którzy obecnie osiągają sukcesy w nowych szkołach jak i życiu dorosłym

z czego jako placówka jesteśmy dumni. Jedni absolwenci prowadzą własne firmy, inni wygrywają

konkursy, tworzą ciekawe projekty na studiach inżynieryjnych lub magisterskich.

Ostanie dość głośno można usłyszeć o:

Paweł Plottek Skonstruował siewnik do rzepaku i wygrał konkurs firmy Kramp

Paweł Plottek zdobył laur "Młodzieżowego Lidera Biznesu w 2017 r.

Marta Morawiec Wyróżnienie "Projekt i realizacja inkubatora do wylęgu piskląt"

Paweł Stępiński zajął z kolegami 1. miejsce w finale w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich organizowanych przez Fundację Przedsiębiorczości Revas

Dariusz Mika I miejsce i tytuł Młodego Malarza Roku 2013

Tomasz Krzykała Szósty zawodnik w Polsce w turnieju Złota Kielnia 2023