Życzenia Bożonarodzeniowe 2011

i pracownikom szkoły w Szonowicach
najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe:
Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego
Narodzenia spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta Niosą wszystkim betlejemski blask.

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2011

Kiermasz Bożonarodzeniowy

11 grudnia w szkole w Szonowicach miał miejsce po raz kolejny festyn Bożonarodzeniowy. Uczniowie, nauczyciele oraz rodziny przyjaciół szkoły mogli się spotkać oraz zobaczyć co tym razem przygotowano.

W programie przewidziano przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, występ sceniczny zaprawiony dużą dawką dobrego śląskiego humoru w wykonaniu gimnazjalistów. Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Rodziców zapewniło pyszny poczęstunek. Jak zwykle przygotowano piękne świąteczne dekoracje, swoje stoiska z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i biżuterią mieli również uczniowie.

Organizatorem Kiermaszu Bożonarodzeniowego była Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami i uczniami.

Mikołajkowy Turniej w Rudniku

Kiermasz Świąteczny

Przygotowanie do Kiermaszu Świątecznego

Przygotowania do kiermaszu

Świątecznego

Jak co roku tak i teraz w szkolnej kuchni praca wre. Koło Gospodyń w Szonowicach zrzeszające prawie 50 pań, przygotowuje bowiem smakołyki na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 11 listopada 2011r.

Wywiadówka

W poniedziałek 21.11.2011 r. o godz. 17.00

odbędzie się zebranie rodziców z dyrekcją

oraz wychowawcami.

Góra Grosza zdobyta

Od listopada do grudnia zeszłego roku w szonowickiej szkole trwała akcja zbierania grosików. W pomoc dzieciom z domów dziecka zaangażowali się głownie uczniowie gimnazjum.
Akcję tę po raz kolejny zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM". Ideą i celem jest zebranie jak najwięcej funduszy na pomoc dzieciom nie mającym własnego domu, a w szczególności na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, placówek pogotowia rodzinnego czy rodzin zastępczych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Górze Grosza "Czytaj więcej"

Dzień Edukacji Narodowej 2011

Dzień Edukacji Narodowej

17 października o godzinie 11.40 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Szonowicach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej, połączone z obchodami dnia nauczyciela W pasowaniu udział wzięli uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dyrektor szkoły Danuta Cymerman dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów, którzy na tę chwilę czekali z niecierpliwością. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne oraz drobne upominki. Grupę pierwszoklasistów przywitała pani Dyrektor oraz wychowawczyni Pani Gabriela Kallabis. Na tę wyjątkową uroczystość zostali zaproszeni także rodzice pierwszaków.

Europejski Dzień Języków Obcych

17 października w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych zorganizowany przez p. Michała Depta
i p. Sybillę Lenard-Gurgul oraz uczniów Szkoły Podstawowej. Podczas występów odwiedziliśmy między innymi Niemcy, Danię, Holandię, Włochy oraz Anglię. Dowiedzieliśmy się co w tych państwach można zjeść, co warto zwiedzić, a w czasie wizyty we Włoszech zaśpiewał nam nawet Pavarotti!

p. Michał Depta

SU wybrany

Samorząd Uczniowski wybrany

30 września odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Chcemy Wam przedstawić wyniki:

* Najwięcej głosów otrzymała Anna Pradela z kl. III GIM i została Przewodniczącą.

* Zastępcą jest Joanna Neblik z kl. III GIM.

* Skarbnikiem SU została w gimnazjum Katarzyna Donat z kl. I GIM i w szkole podstawowej Aleksandra Wojtyna z kl. VI.

* Funkcję sekretarza pełni Izabella Kupka z kl. III GIM.

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Andrzej Mika II GIM, Michał Stępiński III GIM, Paulina Ciężkowska V SP, Sonia Kampa I GIM, Emilia Szklarz I GIM, Ewa Banowska III GIM, Matusz Strzeduła I GIM, Paweł Plottek VI SP, Henryk Sonntag VI SP, Wojciech Rumpel II GIM.

Pożegnanie lata 2011.

Pożegnanie lata w naszej szkole

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali piknik na pożegnanie lata. Były zmagania sportowe dla podstawówki i gimnazjum, było ognisko z pieczeniem kiełbasek, napoje i słodycze. Gimnazjaliści zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną. Jak co roku wszyscy bawili się świetnie, choć koniec lata nie napawa nikogo optymizmem.