Zmiany w planie-14.11.2019r.

Spotkanie z rodzicami 18.11.2019 r.

Informacja dla rodziców

18 listopada 2019 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami-wywiadówka.

Zapraszam rodziców na krótkie spotkanie ogólne

oraz konsultacje z nauczycielami przedmiotów

Plan obowiązujący od 12-22.11.2019

Dzień Niepodległości 2019

Święto Niepodległości

7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy. Uczniowie klasy VIII pod opieką pani Izabell Jośko recytowali wiersze, a uczniowie klasy VI śpiewali piosenkę, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o Niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Informacja dla uczniów i rodziców - 4.11.2019r.

Uwaga!

Próbny Egzamin Ósmoklasisty!

20 listopada 2019r. środa - język polski

21 listopada 2019r. czwartek - matematyka

22 listopada 2019r. piątek - język angielski

Próbny egzamin ma na celu pokazać uczniom jak będzie wyglądał egzamin

kwietniowy, co już potrafią, a czego jeszcze muszą się nauczyć i powtórzyć.

Konkurs na Dynię 2019

Dynia 2019 wybrana

29 października br. w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski na najkreatywniejszą dynię. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali dynie. Jak zwykle dzieciaki wykazały się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością. Wybór najciekawszej dyni był niezmiernie trudnym zadaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali dynie według własnych pomysłów. Samorząd Uczniowski przyznał trzy pierwsze miejsca i wyróżnienie, pozostali uczestnicy otrzymali słodkości.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce Maurycy Danielczyk kl. II

II miejsce Bartosz Winkler kl.II

III miejsce Paulina kl. II

wyróżnienie Adam Stępiński kl. II

Konkurs Biedronki 2019

Uczniowie wyczytali słodziaki!

Z ogromną przyjemnością przeprowadziliśmy losowanie nagród wśród uczniów którzy

wzięli udział w konkursie promującym czytelnictwo. Zadanie polegało na regularnym,

codziennym głośnym czytaniu, potwierdzonym podpisem rodzica. Na fotografii

przedstawiamy szczęśliwych posiadaczy słodziaków, oraz nagród pocieszenia w postaci

książek. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Poetycka złota jesieńi 23.10.2019

I miejsce w konkursie recytatorskim

W środę odbył się Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Panią Korynę Marcinkowską ze szkoły w Rudniku. Nasi uczniowie mieli okazję tam być i zaprezentować swój talent.

Udało się nam zdobyć I miejsce. Nagrodę otrzymał Patryk Bulak, uczeń klasy V, który swoją recytacją wiersza pt. „Odlot żurawi” pokonał wszystkich. Trzecie miejsce zajęła Marta Passia, stała uczestniczka tego typu konkursów.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i bony do księgarni, a także mały upominek w postaci notesu. Uczniów przygotowały pani Karolina Krybus-Fiegel i pani Grażyna Dziadkowiec. Gratulujemy!

Festiwal Perspektywy 17.10.2019

Jaką szkołę wybrać?

Festiwal Perspektywy organizowany przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Raciborzu to superokazja, aby zapoznać się z ofertą szkół i profilów jakie mają zostać otwarte w nowym roku szkolnym. Dopiero jest październik, ale ósmoklasiści już mogą powoli myśleć o swojej przyszłości, i o tym, do jakiej szkoły się wybiorą. Tak też było i w tym roku.

W czwartek nasi uczniowie pojechali na wspomniane wyżej targi szkolne. W hali Rafako swoje stanowiska miały prawie wszystkie szkoły średnie naszego powiatu, a głównie szkoły branżowe i zawodowe. Każda z nich prezentowała się okazale i oferowała naukę w swojej placówce. Ósmoklasiści skorzystali z okazji i odwiedzili wszystkie stanowiska, wypytywali uczniów o charakter szkoły, przedmioty, sposób nauczania i praktyki. Mogli skosztować wyrobów przyszłych kucharzy, pobawić się zdalnie skonstruowanym robotem, czy obejrzeć model samochodu wykorzystywanego do nauki w technikum mechanicznym.

Obładowani ulotkami, bogatsi o nowe doświadczenia i z totalnym miszmaszem w głowie na temat swojej przyszłości, powrócili do szkoły.

p. Karolina Krybus-Fiegel

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzień Nauczyciela

14 października 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji

Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd uczniowski wraz z opiekunem przygotowali

przedstawienie. Dzień ten przebiegł nam w miłej atmosferze, nauczyciele byli

uśmiechnięci, nie odpytywali nas z zadania oraz nie zadali pracy domowej.

Oby było więcej takich dni….

Pasowanie na ucznia pierwszej klasy 2019

Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy

15 października 2018r. o godzinie 9:30 odbyło się pasowanie na ucznia szkoły

podstawowej. Na początku wszystkich nauczycieli, uczniów i zaproszonych

rodziców powitała pani Dyrektor. Następnie pierwszacy musieli wykazać się,

że zasługują na miano ucznia. Po przedstawieniu złożyli ślubowanie i zostali

pasowani na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy,

legitymacje szkolne i upominki. Uczniów przygotowała pani Gabriela Kallabis.