Turniej szachowy 2013

Turniej Szachowy 2013

W środę 27 lutego br. odbył się Gminny Turniej Szachowy w Grzegorzowicach. Wystąpiła w turnieju również reprezentacja z Szkoły w Szonowicach. Naszą szkołę w podstawową reprezentowali Jakub Rzerzacz i Dawid Kremzer, gimnazjum reprezentowała drużyna dziewczyn w składzie Ania Banowska i Weronika Rzerzacz oraz drużyna chłopców: Mateusz Strzeduła, Dawid Wilczek, Łukasz Pawlik. W zawodach wystąpiły też drużyny z Grzegorzowic, Rudnika i Brzeźnicy.

Niestety tego dnia gospodarze nie okazali się gościnni i wygrali wszystkie kategorie wiekowe, dzielnie starali się nawiązać walkę zawodnicy z Szonowic. W rywalizacji dziewczyn pierwsze dwa miejsca zajęli gospodarze, a tuż za nimi na 3 miejscu uplasowała się Anna Banowska, czwarte miejsce w turnieju przypadło Weronice Rzerzacz.

Wśród chłopców również zawodnicy z Grzegorzowic okazali się bezkonkurencyjni zajmując pierwsze trzy miejsca, a tuż za nimi uplasowali się na 4 miejscu Mateusz Strzeduła i Dawid Wilczek, na 8 miejscu zmagania zakończył Łukasz Pawlik. Wyniki chłopców wystarczyły do zajęcia drużynowo 2 miejsca w turnieju.

Najliczniejszą grupą uczestników w turnieju byli chłopcy w wieku szkoły podstawowej. Wystąpiło 14 zawodników. Rywalizacja była bardzo zacięta, nikt nie wygrał wszystkich meczy. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli miejsca: Jakub Rzerzacz 7, Dawid Kremzer 11.

p. Łukasz Strzeduła