XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia-17.11.2023
Dodane przez miekina-depta dnia Listopada 17 2023 00:00:00


17 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się wielki test TABLICZKI MNOŻENIA, jest to coroczna akcja edukacyjna organizowaną przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Celem akcji jest promowaniu zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, nietypowy, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.


„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami w tym roku szkolnym są uczniowie klasy 6. Tworzą oni specjalne Komisje Egzaminacyjne, które zaopatrzone są w losy, a następnie przepytują starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych.


Każda osoba, która odpowiedziała ustnie na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i napotkani z tym dniu rodzice, dziadkowie zdali test bez problemu.


Na zakończenie tygodnia uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w turnieju "Tabliczkowym" którym zmierzyli się z zadaniami równego typu. W najbliższym czasie ogłosimy zwycięzców.
Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook