Ogólnopolska Akcja Edukacyjna dla dzieci pod hasłem „My nie gryziemy”-6.11.2023r.
Dodane przez miekina-depta dnia Listopada 06 2023 00:00:00Dziś odwiedziła nas amerykańska ciężarówka marki freightliner, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców Szonowic. To przedstawiciele Fundacji Ewy Naworol przyjechali do nas w związku z Ogólnopolską Akcją Edukacyjną dla dzieci pod hasłem „ My nie gryziemy ”

Celem akcji jest szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Dla Fundacji istotne jest również zwrócenie uwagi na sygnały przekazywane przez psy, prawidłowe zachowanie się w sytuacji zagrożenia z udziałem nieznajomych psów, zaznajomienie z zasadami prawidłowego odżywienia się, a także odpowiednie zachowania w zakresie opieki i wychowania tych zwierząt.


Psy Kola i Witek oraz ich właścicielka uczą najmłodszych jak odczytywać sygnały wysyłane przez zwierzęta, jak się o nie troszczyć i być przy tym bezpiecznym, a wszystko jak mówi motto fundacji „ Z miłości do dzieci, z miłości do zwierząt…”.


Ten mobilny punkt edukacyjny odwiedził już wiele miejscowości w całej Polsce. Cieszymy się , że na mapie jego podróży znalazły się Szonowice, bo zajęcia były bardzo ciekawe, potrzebne i podobały się zarówno najmłodszym jak i troszkę starszym uczniom. Na koniec zajęć dzieci gorąco podziękowały prowadzącej, a także otrzymały upominki, w postaci książeczek i smyczy. Najważniejsza w tym dniu była jednak zdobyta wiedza, która zostanie w naszych głowach na długo❤️Zapraszamy do galerii TUTAJZapraszamy na nasz facebook