Owoce i warzywa 2019

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.

Program ma propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, tak, by dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.

Od roku szkolnego 2017/2018 wszystkie szkoły podstawowe mogą brać udział udziału w nowym „Programie dla szkół”, dzięki któremu dzieci rozpoczynając naukę w szkole podstawowej będą uczyły się prawidłowych nawyków żywieniowych, a w szczególności poznawały walory diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

W nowym programie szkolnym mogą uczestniczyć dzieci z klas I–V szkół podstawowych.
Dzieci będą otrzymywały bezpłatnie, kilka razy w tygodniu przez 20 tygodni w roku szkolnym, owoce i warzywa oraz soki, a także mleko i przetwory mleczne. Aby zwiększyć atrakcyjność i skuteczność programu rozszerzono katalog produktów, tak aby dzieci miały możliwość poznać i polubić nowe smaki. Program ma kreować prozdrowotne postawy i zachowania dzieci, dlatego będą im udostępniane produkty o wysokich walorach zdrowotnych, świeże i niskoprzetworzone:

owoce (jabłka, gruszki, truskawki, śliwki) i warzywa (marchew, rzodkiewki, papryka, pomidorki, kalarepa) oraz soki, mleko spożywcze oraz naturalne produkty mleczne: jogurt, kefir, serek twarogowy.
Aby skutecznie kształtować nawyki żywieniowe dzieci samo udostępnianie im produktów nie wystarczy. Dlatego dzieci będą uczestniczyły w specjalnych działaniach edukacyjnych prowadzonych zgodnie z wytycznymi MEN przez szkoły, a mającymi na celu naukę samodzielnego dokonywania właściwych wyborów żywieniowych oraz poszerzenie wiedzy dzieci na temat pochodzenia owoców i warzyw oraz produktów mlecznych, zdrowej diety i innych powiązanych zagadnień.

Bezpieczne ferie 2019

Lodowisko 2019

Lodowisko jest OK!

8 lutego 2019r., podobnie jak w roku ubiegłym, odbyła się wycieczka szkolna na lodowisko do Pszowa. Dzięki takim wycieczkom uczniowie mogą doskonalić technikę jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden. Wszyscy bawili się dobrze. Zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do domów.

Informacja dla rodziców i uczniów - 8.02.2019r.

Informacja dla rodziców - 4.02.2019r.

UWAGA RODZICE!

Są sygnały, że w Szkole pojawiły się pojedyncze przypadki wszawicy.

Prosiny Rodziców o sprawdzanie czystości głów dzieci.

Instrukcja postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy u dziecka

Broszura o wszawicy

Ulotka-wszystko o wszach

Sanepid-wszawica 18.01.2019

UWAGA RODZICE!

Dzień Babci i Dziadka 2019

Święto dziadków

W dniu 25 stycznia uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej zaprosili do szkoły swoje ukochane babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Przy kawie i pysznym cieście, które upiekły mamy uczniów nasi goście najpierw wysłuchali piękne wiersze i piosenki im dedykowane, a następnie dzieci przedstawiły teatrzyk pt. Cztery żywioły oraz zabawną scenkę z życia babci i dziadka. Było oczywiście gromkie" Sto lat", serdeczne powitanie i życzenia od pani dyrektor jak i nauczycieli. Jak co roku dzieci nie zapomniały o prezentach. Bardzo się podobały, bo były kolorowe własnoręcznie wykonane przez wnuków. Uroczystość się udała również dzięki mamom uczniów które chętnie zaangażowały się w przygotowania.

p. Alicja Peikert

Zebranie z rodzicami-podsumowanie I-ego półrocza 2018/2019

Informacja dla rodziców

28 stycznia 2019 roku o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Podsumowanie pierwszego semestru.

Obecność obowiązkowa.

Dopalacze 2019

22dc244d187668c6-0

Żywa Lekcja Historii 2019

"Ku niepodległej"

8 stycznia 2019r. Naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z programem "Ku niepodległej" - opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

Zaprezentowali wesołą lekcję historii, upamiętniające dążenia niepodległościowe, stroje
z epoki, kolekcję repliki broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej.

Podczas spotkania została poruszona kwestia powstania narodowo-kościuszkowskiego, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowego, styczniowego, I wojny światowej, rolę
i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów oraz kulturę i sztukę patriotyczną.

Szlachetna Paczka 2018

My Też Pomagamy!

Przed Świętami Bożegonarodzenia w naszej szkole została

przeprowadzona jak co roku akcja charytatywna "Szlachetna Paczka".

W tym roku akcja była "bardzo słodka", gdyż uczniowie postanowili podzielić

się słodyczami z dziećmi z placówki opiekuńczo-terapeutyczną w Cyprzanowie.