Marsz Sprawnościowo-Obronny w Brzeźnicy

Marsz Sprawnościowo-Obronny
w Brzeźnicy

Jak co roku Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” przy Szkole Podstawowej w Brzeźnicy zorganizował, ósmy już raz z rzędu, Marsz Sprawnościowo-Obronny im. Biskupa Józefa Gawliny.”
Impreza odbyła się dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Zorganizowali ją: Anna Matusik prezes UKS, LOK Racibórz, oraz Ewa Ryś Dyrektor ZSP Brzeźnica. W marszu rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu raciborskiego. Największą atrakcją były punkty kontrolne ze strzelaniem z karabinków sportowych i łuku oraz rzutem granatu. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna ZSP Brzeźnica, drugie szkoła Racibórz, trzecie Grzegorzowice, czwarte Rudnik, piąte Racibórz- Płonia. Wśród gimnazjów zwyciężyły Grzegorzowice przed Szonowicami, Rudnikiem i Raciborzem.