Dzień Babci i Dziadka 2011

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka przypadł w tym roku w czasie ferii zimowych, ale uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szonowicach nigdy o tym ważnym święcie nie zapominają. Bowiem stało się to już tradycją, by jak co roku miłym słowem, piosenką, uśmiechem podziękować swym bliskim za opiekę, dobroć i poświęcenie.

Program uroczystości, które rozpoczęły się 9 lutego 2011 r. o 10.00 był bardzo bogaty. Przygotowały je panie z nauczania zintegrowanego i języka niemieckiego. Cały występ rozpoczęła pani Dyrektor Danuta Cymerman, która powitała gości i złożyła w swym i dzieci imieniu najlepsze życzenia. Uczniowie przedstawili wiązankę słowno-muzyczną, inscenizację wiersza „Rzepka” oraz zaprezentowali bajkę „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim. Po licznych brawach około 30 babć i dziadków otrzymało piękne upominki własnoręcznie wykonane przez wnuki.

Cała impreza uświetniła pyszna kawa i domowe ciasta upieczone przez mamy uczniów. W tak wspaniałej atmosferze Babcie i Dziadkowie mogli spokojnie porozmawiać i przytulić swe ukochane wnuki.

Wierzymy, że wychodząc ze szkoły byli zachwyceni i już nie mogą doczekać się przyszłorocznego spotkania.

p. Alicja Peikert